A A+ A++

Przez ostatnie lata Mariusz Ziomecki kojarzy nam się głównie jako pisarz kryminału. Należy natomiast pamiętać, że przez wiele lat działał jako redaktor naczelny pism takich jak “Super Express” czy “Przekrój”. Nie są to jednak jedyne media, z którymi dziennikarz był związany.

Początki działalności Mariusza Ziomeckiego miały miejsce w warszawskiej “Kulturze”. To właśnie tam od 1981 roku działał jako dziennikarz. Już rok później udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie został komentatorem dziennika “The Detroit Free Press”.

Kim jest Mariusz Ziomecki? Dziennikarska przeszłość

Mariusz Ziomecki urodził się w 1952 roku w Warszawie. Po swojej karierze w Stanach Zjednoczonych rozpoczął współpracę z Wiesławem Małeckim. Doprowadziła ona do powstania dwutygodnika “Komputer Świat”, w którym Ziomecki działał jako współredaktor w latach 1998-2000. W 2003 roku publicysta został redaktorem naczelnym “Super Expressu” i trzymał nad redakcją pieczę do 2006 roku. Wtedy stanowisko redaktora przeszło na Tomasza Lachowicza. Mariusz Ziomecki został redaktorem naczelnym tygodnika “Przekrój”.

Praca w “Przekroju” trwała zaledwie rok i już w 2007 roku dziennikarz został redaktorem naczelnym nieistniejącej już dzisiaj Superstacji, gdzie prowadził program “Rezonans”. W  latach 2009-2010 był redaktorem naczelnym serwisu redakcja.pl. 

W tym samym czasie, kiedy Mariusz Ziomecki sprawował pieczę nad redakcja.pl, zajmował się również serwisem Obserwator Finansowy. Był to portal sponsorowany przez Narodowy Bank Polski, a sam Ziomecki został nawet doradcą prezesa NBP.

Mariusz Ziomecki, czyli pisarz kryminałów

Pomijając historię dziennikarską, Mariusz Ziomecki znany jest z licznych powieści, słuchowisk czy scenariuszy filmowych. Przez ostatnie lata publiczność może go kojarzyć głównie z tworzenia książek kryminalnych – serii “Elementy zbrodni” (trzeci tom wydano w 2018 roku). Ze starszych prac autora możemy również wspomnieć o “Mr. Pebble i Gruda” (wydana w 2011 roku).

Mariusz Ziomecki stworzył również “Vademecum redaktora”, a we współpracy z Tomaszem Lisem i Krzysztofem Skowrońskim napisał “ABC dziennikarstwa”.

INTERIA.PL

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiemcy: PKB za 2021 rok rozczarował
Następny artykułPrzed represjami uciekł przez Bug. Białoruski opozycjonista stanął przed sądem