A A+ A++

Oprócz kontrowersji związanych z projektem Racing Point, który mocno nawiązywał do ubiegłorocznej konstrukcji Mercedesa, w trakcie zimowych testów media żyły rewelacjami odkrytymi bardzo szybko dzięki transmisjom na żywo z kamer pokładowych udostępnionych w serwisie telewizyjnym Formuły 1.

Już pierwszego dnia testów zauważono, że kierowcy Mercedesa poruszając kierownicą do przodu i do tyłu są w stanie kontrolować “zbieżność” przednich kół. Ekipa Red Bulla zakwestionowała legalność takiego systemu, ale FIA w długim oświadczeniu uznała go za część układu kierowniczego i pozwoliła na jego dalsze wykorzystanie.

Nie przypadkowo jednak w przepisach na sezon 2021 takie systemy zostały wprost zakazane przez FIA. Szybko okazało się, że ekipa Mercedesa przy tworzeniu systemu ściśle współpracowała z Federacją, która miała wgląd w to co robią inżynierowie z Brackley.

Gdy okazało się, że w tym roku system DAS będzie wykorzystywany przez Mercedesa, szefostwo Red Bulla zapowiedziało chęć rozwoju własnego systemu, ale mało kto był w stanie uwierzyć, że w tak krótkim czasie uda się stworzyć tak skomplikowany układ, a jeszcze mniej osób dostrzegało zasadność w takim działaniu zważywszy, że DAS ma być od przyszłego roku zakazany.

Helmut Marko w wywiadzie dla Motorsport-magazin.com potwierdził, że jego ekipa definitywnie zrezygnowała z rozwoju takiego sytemu.

“DAS jest dla nas zakończonym tematem” mówił Austriak. “Z jednej strony chodzi o jego masę. Zanim rozwinęlibyśmy go do takiego stopnia, aby działał on perfekcyjnie, moglibyśmy mieć już ostatni wyścig sezonu, a od przyszłego roku system ten jest zakazany.”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIntel Evo – to nazwa nowej mobilnej platformy obliczeniowej
Następny artykułKiedy możemy stracić prawo do spadku