W minionej kolejce Real Madryt przegrał 1:2 z Villarrealem. W związku z tym FC Barcelona powiększyła przewagę do trzech punktów. W niedzielę mistrz Hiszpanii zmierzył się na wyjeździe z Athletikiem Bilbao i musiał koniecznie wygrać, aby utrzymać trzypunktową stratę, ponieważ Katalończycy tego samego dnia pokonali 1:0 Getafe.

Jeremy Sochan porównany do gwiazdy NBA. “W tym wieku to imponujące”

Real pewnie pokonuje Athletic Bilbao

Real od początku meczu częściej utrzymywał się przy piłce, ale to Athletic stwarzał groźniejsze okazje. Najpierw w 11. minucie Aitor Paredes był bliski zdobycia bramki po strzale głową, ale świetną interwencją popisał się Thibaut Courtois. Niedługo później Inaki Williams uderzył z krawędzi pola karnego, ale piłka poszybowała tuż obok lewego słupka. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach i 24. minucie Real objął prowadzenie. Marco Asensio podał głową do znajdującego się w polu karnym Karima Benzemy, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza i pewnie skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie częściej przy piłce utrzymywał się Athletic Bilbao, który starał się wyrównać stan rywalizacji. Gospodarze mieli jednak problemy z kreowaniem sytuacji. Bliżej strzelenia gola był Real Madryt. W 59. minucie Unai Simon świetnie obronił uderzenie Nacho Fernandeza z bardzo bliskiej odległości. Niedługo później drużyna z Madrytu miała kolejną doskonałą okazję, ale tym razem piłka po uderzeniu Marco Asensio przeleciała obok słupka. Bardzo nieskuteczni był również Athletic, a szczególnie Nico Willams, który w 70. minucie przejął piłkę w polu karnym i oddał strzał, ale fatalnie spudłował. Athletic nie zamierzał się poddawać i w końcówce meczu bardzo mocno naciskał mistrzów Hiszpanii. Nie przyniosło to jednak żadnych rezultatów i drużyna w ostatnich minutach padła z sił. Wykorzystał to Real Madryt, który w 90. minucie strzelił kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Toni Kroos. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i Real pokonał Athletic Bilbao 2:0.

Athletic Bilbao 0:2 Real Madryt

Strzelcy: Karim Benzema (24′), Toni Kroos (90′)

Real Madryt po tym meczu utrzymał się na drugim miejscu. Do tej pory uzbierał 41 punktów, o trzy mniej niż liderująca FC Barcelona. W następnej kolejce zmierzy się z Realem Sociedad. Spotkanie zaplanowane jest na 26 stycznia o 21:00. Z kolei Athletic Bilbao plasuje się na ósmej pozycji z dorobkiem 26 punktów.

Nowe informacje ws. Daniego Alvesa. Nagrania wideo obalają jego wersję

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szalony mecz w Dortmundzie. Siedem goli i wielki powrót Hallera. Szalony mecz w Dortmundzie. Siedem goli i wielki powrót Hallera. “Pieprzyć raka”