Edycja Superpucharu Hiszpanii w sezonie 2022/23 przyniosła kibicom El Clasico w finale. W drodze do niego Real Madryt wyeliminował Valencię, a FC Barcelona – Real Betis. W meczu o trofeum “Blaugrana” prowadziła od 34. minuty, kiedy to Gavi wykorzystał dobre podanie Roberta Lewandowskiego. Tuż przed przerwą Hiszpan odwdzięczył się Polakowi i podopieczni Xaviego Hernandeza podwyższyli wynik na 2:0.

Finał Superpucharu Hiszpanii. Zobacz gola na 3:0 dla Barcelony

“Duma Katalonii” w drugiej połowie nie zwolniła tempa i w 69. minucie trafiła na 3:0. Złe podanie w poprzek boiska wykonał Dani Ceballos, a stykowy pojedynek o bezpańską piłkę przegrał Eder Militao. Piłkę przejął Robert Lewandowski, zagrał na lewą stronę do Gaviego, który znalazł niekrytego Pedriego w polu karnym. “Los Blancos” byli w tej akcji bezradni, co jest najlepszym podsumowaniem całego meczu w ich wykonaniu. … czytaj dalej