A A+ A++

Szef gabinetu prezydenta komentując wypowiedź Jana Pietrzaka w TV Republika przekazał, że Andrzej Duda jest nią oburzony. – To była dla mnie bezdennie głupia wypowiedź – ocenił Marcin Mastalerek.

Słowa Mastalerka, szefa gabinetu prezydenta dotyczyły wypowiedzi Jana Pietrzaka. W niedziele na antenie TV Republika komentował on przymusową relokację imigrantów.

Mam okrutny żart z tymi imigrantami, że oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince, w Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców. I tam będziemy (…) tych imigrantów, wpychanych nam nielegalnie przez Niemców, ponieważ nielegalni nie są ci ludzie, którzy uciekają do lepszego świata – powiedział Pietrzak.

Jego zdaniem „nielegalne są te władze, które ich wpuszczają”.

Czyli nielegalni są Niemcy. Ich hasło witające przybyszów było nielegalne, poza traktatowe, niezgodne z jakimikolwiek prawami. To jest nielegalna działalność niemiecka. Powinniśmy na to się uczulić w nadchodzącym roku, bo zdaje się, że na głowę zaczynają nam bardzo wchodzić – podkreślił.

To była dla mnie bezdennie głupia wypowiedź, ja się na nią nie godzę. Gdybym spotkał Jana Pietrzaka, to bym mu to powiedział – powiedział z kolei Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta. Jak dodał, sam prezydent Andrzej Duda był „oburzony” słowami Jana Pietrzaka.

Zdaniem Mastalerka wypowiedź Pietrzaka nie była wyrwana z kontekstu, a „oderwana od logiki, rzeczywistości i przyzwoitości”.

Słowami Pietrzaka ma zająć się prokuratura. Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar poprosił o to Prokuratora Krajowego.

Na tym polega wolność słowa, że nie napuszczamy prokuratora, bo Jan Pietrzak to powiedział, nie napuszczamy prokuratora na telewizję – powiedział szef gabinetu prezydenta komentując działanie ministra Bodnara.

Jeśli minister sprawiedliwości zajmuje się wypowiedzią publicysty i satyryka, to zaczynam się zastanawiać, czy jemu chodzi właśnie o tego publicystę i satyryka, czy chodzi o gigantyczny sukces Telewizji Republika i o to, że to ona dziś staje się telewizją, która jest oglądana – przyznał.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS

Fot. PAP/EPA

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPochodzący z Gorzkowic Łukasz Krasoń został Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych
Następny artykułPiękny jubileusz 100-lecia urodzin [ZDJĘCIA]