A A+ A++

O 80 km/h za szybko w terenie zabudowanym jechał niechlubny rekordzista minionego weekendu. Łącznie policjanci odebrali prawa jazdy siedmiu kierującym.

W sobotę wpadło dwóch kierujących, którzy mają zbyt ciężką nogę. O 8:05 w Pustkowie zatrzymany został 26-letni mieszkaniec miejscowości Klęczany, który podróżował fiatem. Jego prędkość przy ograniczeniu do 50 km/h to 101 km/h. Mężczyzna ukarany został mandatem w kwocie 3 tys. zł. i 13 punktami karnymi.

– W trakcie kontroli okazało się, że to recydywista. W styczniu tego roku miał już odebrane prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym – mówi podkom. Jacek Bator, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Niespełna pół godziny później, również w Pustkowie, zatrzymany został renault za kierownicą którego znajdował się 19-letni mieszkaniec Przeworska. Młody mężczyzna pędził w zabudowanym 118 km/h. On otrzymał karę finansową w kwocie 2 tys. zł i 14 punktów karnych. Kolejnego dnia policjanci zatrzymali prawa jazdy pięciu kierującym.

Tuż po północy, w miejscowości Bielowy zatrzymany został mieszkaniec Jasła. 23-latek jechał swoim audi z prędkością 126 km/h. Kara to mandat w kwocie 2,5 tys. zł oraz 15 punków. O godz. 1:15 na ul. Sandomierskiej w Dębicy wpadł rekordzista tego weekendu. Mieszkaniec Niedźwiady podróżował mercedesem 130 km/h, a więc o 80 km/h za szybko. 21-latkowi wręczony został mandat na kwotę 2,5 tys. zł oraz 15 punktów karnych. Kilka godzin później, o 8:30 zatrzymane zostało volvo. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Bielowy. 43-letni mieszkaniec Gorlic jechał 106 km/h. Otrzymał mandat 1,5 zł i 13 punktów karnych. Policjanci z dębickiej drogówki patrolowali również drogi w Gliniku Górnym w powiecie mieleckim. Tam zatrzymali 43-letniego mieszkańca Przybówki, który w terenie zabudowanym pędził 105 km/h. On otrzymał mandat 1,5 tys. zł i 13 punktów.

Ponownie Bielowy, tym razem godz. 12:10. 36-letni mieszkaniec Woli Cieklińskiej pędził 103 km/h. Mężczyzna ukarany został mandatem 1,5 tys. zł oraz 13 punktami. Wszyscy zatrzymali stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrawo i Sprawiedliwość dominuje w powiecie oświęcimskim
Następny artykułChojnickie Aniołowo już w najbliższą (16.06.) niedzielę w Fosie Miejskiej