A A+ A++

W okresie od 25 marca do 31 marca 2024 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach.

W dniu 26 marca:

 •   W miejscowości Wójcin, gm. Paradyż doszło do zawalenia się ściany budynku gospodarczego (budynek w trakcie rozbiórki) jedna osoba poszkodowana. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej i przekazanie dla ZRM. Przeszukanie gruzowiska pod kontem przebywania innych osób poszkodowanych.

W dniu 27 marca:

 • W miejscowości Parczówek, gm. Białaczów doszło do pożaru na strychu budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery zastępy PSP oraz zastęp OSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji na zewnątrz właścicielki budynku przez druha OSP Parczówek, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej ewakuowanej osobie poszkodowanej, wprowadzeniu ratowników w aparatach ODO i podaniu jednego prądu wody na źródło pożaru. Przewietrzeniu pomieszczeń budynku i wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.
 • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Żarnów, ul. Przedborska. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji z budynku jednego z domowników, odłączeniu zasilania w skrzynce rozdzielczej budynku, podaniu jednego prądu wody i ugaszenie pożaru. Przewietrzeniu pomieszczeń budynku i wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 28 marca:

 •   W miejscowości Mniszków, ul. Piotrkowska  na DK12 doszło do zderzenia sam. osobowego z sam. ciężarowym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz zastęp OSP. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobą poszkodowanym oraz uprzątnięciu jezdni po kolizji drogowej.
 • Zastęp PSP zadysponowany został do zabezpieczenia zerwanej linii energetycznej do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego w miejscowości Libiszów-Kolonia, gm. Opoczno.

W dniu 29 marca:

 •  Zastęp PSP zadysponowany został do ugaszenia pożaru krzewów ozdobnych na cmentarzu  w miejscowości Opoczno, ul. Graniczna.

W dniu 30 marca:

 • Zastęp OSP zadysponowany został do pomocy ZRM w zniesieniu osoby poszkodowanej na noszach do karetki w miejscowości Drzewica, ul. Jana Kilińskiego.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru transformatora  w miejscowości Stawowice, gm. Paradyż. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu obecności napięcia za pomocą detektora prądu przemiennego, ugaszeniu pożaru przy pomocy gaśnicy proszkowej.
 • Dwa zastępy PSP zadysponowane zostały do sorpcji plamy substancji ropopochodnej z drogi powiatowej 3108E w miejscowości Wola Załężna, gm. Opoczno.
 • Dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do pożaru traw na nieużytkach rolnych miejscowości Skronina, gm. Białaczów. Spaleniu uległo około 50 arów traw.

W dniu 31 marca:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP zadysponowane zostały do zabezpieczenia lądowania i startu śmigłowca LPR w miejscowości Mniszków, ul. mjr. Hubala.

Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej w dniu 31 marca zadysponowane były do ugaszenia pożaru suchych traw na nieużytkach rolnych m.in. w miejscowościach: Zachorzów, gm. Sławno, Opoczno, ul. Torowa, Mroczków Gościnny, gm. Opoczno, Marcinków, gm. Żarnów, Opoczno, ul. Przemysłowa, Skronina, gm. Białaczów, Zachorzów-Kolonia, gm. Sławno.

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułApple uważa, że masz przestarzały smartfon, jeśli nadal korzystasz z tego iPhona
Następny artykułWypadek obok stacji w Nawojowej