Raków Częstochowa pokazuje się z bardzo dobrej strony w zimowych sparingach. Podczas zgrupowania w tureckim Belek podopieczni Marka Papszuna najpierw pokonali Karabach Agdam 3:0, a teraz wygrali z FCSB (do 2017 roku Steauą Bukareszt) 4:1. Bramki dla polskiego zespołu strzelili Bartosz Nowak, Vladislavs Gutkovskis, Ivi Lopez oraz Fran Tudor.

Szybki dublet Iviego Lopeza. Raków Częstochowa mógł grać ze spokojem

Już po 26 minutach rywalizacji liderzy PKO Ekstraklasy prowadzili 3:0 i mogli spokojnie kontrolować wydarzenia boiskowe. Trzecia drużyna ligi rumuńskiej odpowiedziała w 69. minucie trafieniem Billela Omraniego, jednak graczy Leonarda Strizu nie było stać na więcej. Częstochowianie dobili jeszcze rywala w samej końcówce za sprawą wspomnianego Tudora.

Kolejny sparing Rakowa jest zaplanowany na czwartek, a przeciwnikiem będzie lider słoweńskiej ekstraklasy, Olimpija Ljubljana. Do gry w lidze zespół Papszuna wróci 28 stycznia, kiedy zmierzy się z Wartą Poznań.

FCSB – Raków Częstochowa 1:4 (0:3)
Omrani 69′ – Lopez 15′, 26′, Gutkovskis 20′, Tudor 90′

Do Jednej Bramki – Napoli jest na świetnej drodze do wygrania Serie A. WIDEO/Do jednej bramki/POLSAT GO