A A+ A++
Rajdy rowerowe z przewodnikiem 14 lipca i 15 września 2024 r.

W niedziele 14 lipca i 15 września 2024 roku odbędą się bezpłatne rajdy rowerowe z przewodnikiem. Na małych i dużych rowerzystów czekają trasy do 25 km i do 40 km. Start z placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Jak co roku, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, organizuje rajdy rowerowe z przewodnikiem. Mają one na celu zachęcenie mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń transportowych oraz przybliżenie zagadnień związanych m.in z ochroną powietrza.

14 lipca

Pierwszy rajd odbędzie się już w tę niedzielę (14 lipca 2024 r.) i przeznaczony jest dla osób, które w tym sezonie już trochę jeździły i bez problemu są w stanie pokonać większy dystans. Do przejechania jest trasa około 40 km wiodąca malowniczymi i przyrodniczo-edukacyjnymi ścieżkami przez: Piaseczno, Żabieniec, Jesówkę, Zalesie Górne, Piskórkę, Wole Prażmowską, Prace Duże, Henryków Urocze do Runowa. Tam planowana jest godzinna przerwa integracyjna z ogniskiem (trzeba zabrać ze sobą własny prowiant oraz wodę). Po odpoczynku i nabraniu sił planowany jest powrót do Piaseczna. Start o godz. 10.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie.

15 września

Natomiast drugi rajd rowerowy odbędzie się w niedzielę (15 września 2024 r.) i dedykowany jest rodzinom z dziećmi. Do pokonania będzie trasa około 25 km prowadząca m.in. przez Żabieniec, Chojnowski Parki Krajobrazowy, Zalesie Górne, Wólkę Kozodawską i Jesówkę. W trakcie wycieczki również planowana jest przerwa integracyjna z atrakcjami dla najmłodszych. Start o godz. 12.00 z placu Piłsudskiego.

Konkursy z nagrodami

W czasie przerw integracyjnych odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami sportowymi dotyczące m.in. ochrony powietrza atmosferycznego i ekologicznych źródeł ciepła. Ponadto każdy rowerzysta otrzyma kamizelkę odblaskową. Na wycieczki nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział jest bezpłatny. Tempo rekreacyjne. Wybierając się na nie warto pamiętać o założeniu kasku na głowę, zabraniu ze sobą zapasowej dętki oraz dobrego humoru.

Organizatorzy

Rajdy rowerowe organizowane są przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews.

Data publikacji: 10.07.2024 r.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPromocja na komputer PC z RTX 4060 Ti, i5-14400F, 1 TB SSD – za 5199 zł (rabat 850 zł)
Następny artykułWywalczyli, by Musk nie dostał 56 miliardów dolarów. Sami chcą 7 miliardów. “To wygląda jak żart”