A A+ A++

Jeden z ulubieńców kibiców i były kapitan JKH GKS Jastrzębie złożył odpowiednią parafkę na kontrakcie i tym samym w sezonie 2024/25 w ekipie trenera Roberta Kalabera zagrają obaj bracia rodem z ul. Kusocińskiego.

Radosław Nalewajka urodził się 30 listopada 1993 roku i całe swoje hokejowe życie związał z JKH GKS Jastrzębie. Na pierwszym treningu na „otwartym” jeszcze wówczas Jastorze wraz z bratem pojawił się w wieku siedmiu lat. Przeszedł wszystkie szczeble szkolenia w klubie, zaliczając także SMS Sosnowiec oraz wypożyczenie do Orlika Opole.

Od połowy minionej dekady był wraz z bratem Łukaszem jedną z wiodących postaci w odbudowywanej drużynie, która od 2018 roku święciła największe triumfy w historii. Radosław Nalewajka miał udział we wszystkich tych tytułach, z potrójną koroną na czele. Robert Kalaber na tyle ufał braciom, że obaj, jeden po drugim, pełnili funkcję kapitanów zespołu. W sumie w seniorskim zespole JKH GKS Radosław Nalewajka rozegrał blisko pięćset ekstraligowych spotkań, przy czym ten jubileusz ma nadzieję świętować w przyszłym sezonie. W minionych rozgrywkach napastnik zaliczył blisko trzydzieści spotkań. Warto także przypomnieć, że wpisał się do annałów jako autor ekstraligowego gola nr 1700 dla JKH GKS Jastrzębie.

źródło: jkh.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzekazanie sztandaru Małopolskiemu Związkowi Żołnierzy Wojska Polskiego
Następny artykułNa pilskim lotnisku rozbił się szybowiec