A A+ A++

Tomasz Boruch był najszybszym zawodnikiem w eliminacjach “kto pierwszy, ten lepszy” (wyprzedził dwóch innych, którzy udzielili dobrej odpowiedzi), po czym bez większych problemów przechodził kolejne etapy. Pierwsze koło ratunkowe (50:50) wykorzystał dopiero przy pytaniu za 75 tys. zł. Drugie, telefon do przyjaciela, walcząc o pół miliona. Zrobił to tylko po to, by upewnić się w swoim przekonaniu, bo znał dobrą odpowiedź. Pytanie za 500 tys. zł brzmiało:

Karol Irzykowski poświęcił monografię dziesiątej muzie. Co opisał jako “widzialność obcowania człowieka z materią”?

A: muzykę

B: kino

C: telewizję

D: internet

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

– To jest pytanie chyba podchwytliwe, ponieważ ono wydaje się banalne – powiedział na wstępie absolwent weterynarii po Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Tomasz wiedział, że dziesiąta muza odnosi się do kina, ale postanowił zadzwonić do swojego znajomego informatyka. W słuchawce usłyszał potwierdzenie, że chodzi o odpowiedź B, którą ostatecznie zaznaczył.

Dzięki temu Tomasz Boruch jest o krok od miliona. Ostatnie pytanie usłyszy w odcinku emitowanym 3 kwietnia, mając do dyspozycji aż dwa koła ratunkowe. Zawodnik może jeszcze poprosić o pomoc publiczność, a także zamienić pytanie na inne.

Polscy “Milionerzy”

Przypomnijmy, że od 1999 r. tylko 31 osób usłyszało w programie pytanie za milion zł. Właściwą odpowiedź zaznaczyło sześcioro graczy. “Najmłodszym” milionerem (stan na 2 kwietnia 2024 r.) jest Mateusz Żaboklicki, który odpowiedział poprawnie na ostatnie pytanie w odcinku z 12 marca 2024 r.

Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy:

A: gadów

B: płazów

C: ptaków

D: owadów

Mateusz Żaboklicki znał poprawną odpowiedź, ale postanowił wykorzystać jeszcze telefon do przyjaciela. Głos w słuchawce nie był pomocny, ale gracz i tak postawił na właściwy wariant D i cieszył się z głównej wygranej.

W 52. odcinku podcastu “Clickbait” rozwiązujemy “Problem trzech ciał” Netfliksa, zachwycamy się “Szogunem” na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPółfinały Pucharu Polski: Przed nami mecze w Krakowie i Szczecinie
Następny artykułPłock potrzebuje trzeciego mostu. Minister infrastruktury daje nadzieję