Po rozegraniu siedmiu rund odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie pucharów i nagród. Pierwsze miejsce i puchar burmistrza Gąsawy zdobył Mariusz Darowicki z Bydgoszczy, który zgromadził 5,5 pkt. Drugie miejsce zajął Marek Olszewski z Bydgoszczy , który również zgromadził 5,5 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Budnik z Warszawy gromadząc 5 pkt.

Pierwszy turniej szachowy o puchar burmistrza Gąsawy odbył się w sobotę. Na starcie zgromadził czterdziestu trzech zawodników, którzy grali w dwóch grupach wiekowych. Grupa A open dla wszystkich chętnych, tu startowało dziewiętnastu zawodników oraz grupa B do lat osiemnastu tu startowało dwudziestu czterech zawodników. Grano systemem szwajcarskim siedem rund z tempem gry 10 minut plus 5 sekund .Sędzią głównym turnieju był Mariusz Matczyński. Zawody odbywały się pod patronatem radnego sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Wojciecha Szczęsnego.

Oficjalnego otwarcia dokonała wiceburmistrz Natalia Nowakowska i radny Wojciech Szczęsny. Sędzia główny Mariusz Matczyński zapoznał zawodników z zasadami turnieju. W turnieju uczestniczyli zawodnicy ze Żnina, Bydgoszczy, Gniezna, Lasek Wielkich, Koronowa, Łubianki, Szubina, Stęszewa, Biskupina, Rogowa, Szkocji, Rynarzewa.

Po rozegraniu siedmiu rund odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie pucharów i nagród. Pierwsze miejsce i puchar burmistrza Gąsawy zdobył Mariusz Darowicki z Bydgoszczy, który zgromadził 5,5 pkt. Drugie miejsce zajął Marek Olszewski z Bydgoszczy , który również zgromadził 5,5 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Budnik z Warszawy gromadząc 5 pkt. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z gminy Gąsawa był Paweł Kawczyński z Biskupina, który zdobył 4 pkt. Puchar dla najlepszej grającej kobiety zdobyła Monika Żyromska z Bydgoszczy. W grupie B do lat 18 pierwsze miejsce zajął Kacper Kędziora z Szubina gromadząc 6 pkt. Drugi był Mikołaj Pender z Łubianki, który zdobył 5,5 pkt. a na trzecim miejscu uplasowała się Matylda Brelińska ze Żnina z dorobkiem 5 pkt. W tej kategorii najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z gminy Gąsawa był Filip Nowicki , który zajął siódme miejsce z dorobkiem 4,5 pkt. Wszyscy zawodnicy grający w grupie B otrzymali rzeczowe nagrody. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w grupie A otrzymali nagrody pieniężne. Puchary, nagrody wręczali burmistrz Błażej Łabędzki, wiceburmistrz Natalia Nowakowska i radny wojewódzki Wojciech Szczęsny. Nagrody i puchary ufundowali burmistrz Błażej Łabędzki i radny wojewódzki Wojciecha Szczęsny.