A A+ A++

Dlaczego pszczoły tańczą? Ile lat żyje królowa pszczół? Jakich kolorów pszczoły nie odróżniają?

Jak długo trwa wyprodukowanie 1 kropli miodu? Jakie właściwości ma świeczka z wosku pszczelego?

Te i inne ciekawostki znajdziecie na wystawie „PSZCZOŁY” w Parku Kościuszki. Na kilkunastu planszach znajdują się informacje na temat pracowitych skrzydlatych owadów: jak zbudowany jest ul i jak zorganizowana jest pszczela rodzina, jak widzą pszczoły i dlaczego ule nie powinny być pomalowane na czerwono. Podpowiadamy, czego unikać, a co warto robić, żeby pomóc pszczołom. Amatorzy miodów dowiedzą się, które z nich mają najlepsze właściwości prozdrowotne i jakie są zalety apiterapii. Opowiadamy również o pruszkowskiej pasiece, która składa się z ośmiu pszczelich rodzin.

„Trzeba zrozumieć, jak ważne są pszczoły dla naszego codziennego życia. Warto też świadomie rozpocząć działania, by pomóc im przetrwać i tym samym zadbać o nasze zdrowe otoczenie” –Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch wspiera działania na rzecz ekologii i zaprasza do obejrzenia wystawy. Jej otwarcie związane było z kolorowym powitaniem wiosny w Parku Kościuszki 21 marca 2023 r.

Zachęcamy do spacerów po parkowych alejkach. W otoczeniu wiosennej przyrody, nieopodal placów zabaw dla dzieci oraz tężni można oprócz dawki zdrowia przyswoić również ciekawą porcję wiedzy. Miłą pamiątką jest też zdjęcie na kolorowym pszczelim tle.

Wystawa „PSZCZOŁY” jest adresowana do wszystkich zainteresowanych naturą i ekologią, o których śmiało można powiedzieć, że mają zielone serce. Jej uzupełnieniem jest e-book „JESTEM PRZYJACIELEM PSZCZÓŁ” do pobrania tutaj.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł14 kwietnia Święto Chrztu Polski
Następny artykułKonferencja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym “Centrum Edukacji i Rozwoju” im. Jana Pawła II w Opocznie pt. AUTYZM – KOMUNIKACJA – ZROZUMIENIE