A A+ A++

Najnowsze dane dotyczące sprzedaży konsol za maj 2024 roku ujawniają interesujące zachowania w branży gier wideo. Pomimo tego, że premiery obu konsol aktualnej generacji odbyły się niemal w tym samym czasie (różnica kilku dni), PlayStation 5 i Xbox Series X|S zdają się podążać całkowicie odmiennymi ścieżkami sprzedaży.

PlayStation 5 górą!

Według udostępnionych danych w raporcie agencji Circana, sprzedaż konsoli Sony PlayStation 5 jest o 8 procent wyższa niż sprzedaż poprzedniej generacji urządzenia – PlayStation 4 – w tym samym okresie cyklu życia konsoli. Odwrotną tendencję notuje sprzedaż Microsoftowego Xbox Series X|S, która z kolei jest o 13 procent niższa niż poprzednika, systemu Xbox One, a na domiar złego nawet nie jest w stanie równać się ze sprzedażą platformy dwie generacje niżej – Xboxa 360 – w analogicznym czasie.

Choć autorzy nie podali dokładnych liczb, serwis VGChartz oszacował, że do 1 czerwca 2024 roku sprzedano prawie 59 milionów zestawów PS5 oraz 29 milionów konkurencyjnych pakietów Xboxa Series X|S. W maju tego roku PS5 dominowało zarówno pod względem liczby sprzedanych jednostek, jak i wartości sprzedaży w dolarach, podczas gdy Xbox Series zajęło drugie pod względem wartości sprzedaży i dopiero trzecie miejsce pod względem liczby jednostek.

Sprzedaż konsol w dół

Maj 2024 roku przyniósł ogólny spadek sprzedaży konsol, co jest szczególnie widoczne w przypadku systemu Nintendo Switch, który odnotował największy spadek rok do roku. Sprzedaż japońskiego sprzętu do gier wideo zmalała w tym czasie o 40 procent (łącznie od początku roku ubytek wyniósł 30 procent) w porównaniu z 2023 rokiem.

Długo oczekiwane porty gier konsolowych na PC

Wielki sukces w segmencie gier komputerowych odnotowało Sony – wydane porty gier dostępnych do tej pory na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5 – Ghost of Tsushima i Helldivers 2 – zachęciły graczy PC do sięgnięcia do portfeli. Pierwsza z pozycji, przygoto … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЭрдоган перед саммитом в Вашингтоне заявил, что НАТО не должен стать стороной войны в Украине
Następny artykułПремьер Дании: Европа была наивной в отношении РФ и Китая, помощь Украине нужно увеличить