A A+ A++

Muzeum Okręgowe w Lesznie wkracza w nową erę, przenosząc się do zabytkowego obiektu, który kiedyś funkcjonował jako fabryka octu. Zlokalizowany w centrum miasta, przy al. Jana Pawła II, budynek ma stać się domem dla instytucji kultury do końca 2027 roku. Inwestycja ta jest obecnie na etapie projektowania i przygotowywania niezbędnych dokumentów.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, podkreśla wagę projektu dla regionu oraz dla ochrony dziedzictwa historycznego Leszna. Samorząd planuje pozyskanie funduszy unijnych na realizację przedsięwzięcia, mając nadzieję na wsparcie z regionalnego programu “Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027”. Do tej pory z budżetu samorządowego przeznaczono ponad 5 milionów złotych na prace początkowe.

Nowa siedziba ma rozwiązać problemy dotychczasowego miejsca, które ze względu na swój stan techniczny i ograniczoną przestrzeń nie oferowało odpowiednich warunków.

Konkurs na opracowanie koncepcji rewitalizacji i rozbudowy dawnej octowni wygrała Pracownia Architektoniczna „Studio Lisiak” sp. z o.o. W ramach działań przygotowawczych prowadzone są dodatkowe badania geotechniczne oraz inwentaryzacje infrastruktury podziemnej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułСлаженная работа: ССО уничтожили российский комплекс РЭБ “Житель” (видео)
Następny artykułБолее 50% украинцев за восстановление ядерного потенциала для защиты от агрессии