A A+ A++

Bezpieczeństwo w czasie wakacji to temat, który urlopowicze nierzadko decydują się (świadomie lub nie) zlekceważyć. Niektórzy nie wiedzą bowiem nawet, jakie zagrożenia mogą czyhać na nich w czasie podróży. Jedną z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy, jest wybór miejsca noclegowego. Bez względu na to, czy finalnie zdecydujemy się na pobyt w hotelu, hostelu, pensjonacie czy wynajmowanym mieszkaniu – powinniśmy upewnić się, czy nie zainstalowano tam urządzeń szpiegowskich.

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Lustro weneckie w pokoju hotelowym. W ten sposób sprawdzisz, czy cię podglądają

Lustro weneckie, zwane też półprzepuszczalnym, to zwierciadło, które część światła odbija, a część przepuszcza. Wyglądem nie różni się od zwykłego, jednak w rzeczywistości po drugiej stronie może kryć się podglądacz. Większość osób kojarzy takie lustra ze scenami przesłuchań na posterunku policji w filmach akcji. Mało kto jest świadomy, że używa się ich niekiedy również w prawdziwym życiu do inwigilowania. 

Meldując się w wynajmowanym pokoju, warto w pierwszej kolejności upewnić się, że nasza prywatność nie jest naruszana. Można to sprawdzić na kilka prostych sposobów. Pierwszy z nich zakłada wykorzystanie flamastra, którym należy namalować linię na powierzchni lustra. Jeśli oprócz namalowanej kreski zauważymy również jej odbicie – mamy do czynienia ze zwykłym zwierciadłem. Jedna linia może świadczyć o lustrze weneckim. Podobny test można przeprowadzić, przykładając palec, a dokładniej paznokieć do szklanej tafli. Jeśli zobaczymy przerwę między paznokciem a jego odbiciem – nie trzeba się martwić.

Jak znaleźć ukryte kamery w pokoju? Trik z latarką okaże się pomocny

Rzadkim, lecz wciąż spotykanym problemem w wynajmowanych apartamentach, są również ukryte kamery. Mogą się one kryć w urządzeniach, takich jak: lampa, czujnik dymu, radio lub telewizor. Aby sprawdzić, czy nasze pomieszczenie jest ich pozbawione, należy zgasić światło i włączyć latarkę w telefonie, a następnie kierować wiązkę światła na sprzęty w pokoju. Odbijana od powierzchni niebieskawa poświata lub czerwony punkcik będą świadczyć o obecności kamer. Warto poświęcić chwilę powyższym testom, aby spędzić udane wakacje bez trosk i zmartwień.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułToyota chce wprowadzić na rynek rewolucyjne silniki spalinowe
Następny artykułByła “motylem polskiej piosenki” i “najelegantszą Polką”. Kochał ją sam Karwowski