A A+ A++

W nocy z soboty na niedzielę pośpimy dłużej, bo zmieniamy czas z letniego na zimowy. Tym razem o godziny 3 przestawimy zegarki na 2.

W nocy z 29 na 30 października, dzięki zmianie czasu zyskujemy godzinę. Wskazówki zegarów cofamy z godz. 3.00 na 2.00. Do czasu zimowego wracamy zawsze w ostatni weekend października, a czas letni obowiązuje od ostatniej niedzieli marca.

W Polsce rozporządzenie o zmianie czasu wydaje prezes Rady Ministrów. Ostatnio wydane obowiązuje do 2021 r. i być może nie będzie potrzeby wydawania kolejnego. Parlament Europejski wydał dyrektywę, która znosi zmiany czasu. W 2018 r. prowadzone były konsultacje społeczne w tej sprawie. Za zniesieniem zmian czasu opowiedziało się prawie 85% z 4,6 mln ludzi biorących udział w tych konsultacjach. Sęk w tym, że teraz państwa członkowskie wspólnoty muszą ustalić, czy wolą zachować czas zimowy, czy letni. Na ostateczny kształt przepisów dotyczących zmiany czasu potrzeba więc… czasu.

Te ustalenia zostały wprowadzone przez państwa europejskie w ubiegłym stuleciu. Ich celem była oszczędność energii podczas wojny oraz kryzysu naftowego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOstatnie chwile PKS Radom. “Wiadomo, że pan tego nie rozumiesz, bo tego się nie da zrozumieć”
Następny artykułZmiany w organizacji ruchu w rejonie poznańskich nekropolii