Kajakarz Przemysław Rojek z UKS Silvant – Kajak Elbląg zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym.

W weekend w Bydgoszczy odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym. Elbląskim akcentem był start Przemysława Rojka z UKS Silvant Kajak. Podopieczny Wojciecha Załuskiego startował w jedynce na 1000 metrów To był bardzo udany start, który skończył się zdobyciem brązowego medalu. Wygrał Rafał Rosolski z UKS Dojlidy Białystok z czasem 3,39,007 minuty, do zwycięzcy elblążanin stracił 1,306 sekundy. Sukces elbląskiego kajakarza jest tym większy, że jeszcze w ubiegłym roku był juniorem.

W przyszłym tygodniu Przemysław Rojek wystartuje w mistrzostwach świata U23 w Portugalii. w mistrzostwach świata juniorów wezmą udział Igor Komorowski i Paweł Krause.

Pochodząca z Elbląga, a startująca w barwach AZS Politechniki Opolskiej Marta Witkowska wywalczyła cztery krążki: srebro w jedynce na 5000 metrów, oraz trzy brązowe: w czwórce na 500 metrów, w dwójce na 1000 metrów oraz w jedynce na 1000 metrów.