Biało-niebiescy wywiązali się dziś z roli faworyta wyjazdowego meczu w Toruniu i wracają do Oświęcimia bogatsi o kolejne trzy punkty.

O losach spotkania rozstrzygnęła wysoko wygrana przez Re-Plast Unię druga tercja.

Oświęcimianie otworzyli wynik grając w liczebnym osłabieniu, Po klasycznej kontrze sytuację jeden na jeden z bramkarzem wykorzystał Teddy Da Costa. Na 18 sekund przed pierwszą przerwą uderzeniem z „niebieskiej” wyrównał Jakub Gimiński.

Re-Plast Unia „odjechała” rywalowi w drugich 20 minutach. Goście zdobyli aż cztery gole, a torunianie zdołali odpowiedzieć tylko raz. Przed ostatnią tercją podopieczni Nika Zupancića mieli zatem trzy trafienia w zapasie.

KH Energa nie zamierzała jednak wywieszać „białej flagi”. Najpierw doprowadziła do stanu 3:5, a grając bez bramkarza złapała kontakt na 4:5. Gospodarze szukając za wszelką cenę wyrównania już do końca grali przy pustej swojej bramce i wówczas „kropkę nad i” postawił kapitan biało-niebieskich – Krystian Dziubiński.

Swój mecz wygrali dziś także obrońcy tytułu z Katowic. „Gieksa” pokonała na własnej tafli zespół z Sanoka 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). Właśnie sanoczanie będą najbliższym rywalem Re-Plast Unii. To spotkanie już w najbliższy wtorek w Oświęcimiu. Początek o godz. 18.

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 4:6 (1:1, 1:4, 2:1)

Bramki: 0:1 Da Costa (Ahopelto) 7.06, 1:1 Gimiński (Jeskanen, Kalinowski) 19.42, 1:2 Dziubiński (Padakin) 25.16, 1:3 Denyskin (Da Costa, Cichy) 27.54, 2:3 Jaworski (Korenczuk) 32.28, 2:4 Denyskin (Cichy, Da Costa) 34.36, 2:5 Graborenko (Krzemień, S. Kowalówka) 39.29, 3:5 Elomaa 53.52, 4:5 Szecsi (Koskinen, Korenczuk) 59.06, 4:6 Dziubiński 59.56.

Sędziowali: Paweł Breske, Robert Długi (główni), Mateusz Kucharewicz, Łukasz Barutowicz (liniowi). Kary: 6 i 12.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Graborenko, Jakobsons, Da Costa, Cichy, Denyskin – Jerofejevs, Diukow, Ahopelto, Dziubiński, Padakin – P. Noworyta, Bezuska, S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – M. Noworyta, Prusak, Wanat, Laakso. Trener: Nik Zupancić.