A A+ A++

Angelika Ollik fot. UM Chojnice

GDDKiA jest gotowa do podpisania umowy w sprawie finansowania dokumentacji projektowej.


Długo wyczekiwana inwestycja budowy węzła w Nieżychowicach coraz bliżej realizacji, bowiem jest już pozytywna decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku w sprawie podpisania umowy na projekt tego zadania.

Dzisiaj rano rozmawiałem z zastępcą dyrektora GDDKiA oddział w Gdańsku panem Chejmanowskim, który oświadczył mi, że GDDKiA jest gotowa do podpisania umowy z 4 samorządami, czyli województwem pomorskim, powiatem, miastem i gminą Chojnice w sprawie finansowania dokumentacji  projektowej – mówi burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.

Porozumienie zakłada, że partycypacja w finansowaniu dokumentacji dla GDDKiA oraz samorządów wyniesie po 50%.  – Do końca czerwca podejmiemy stosowne uchwały, tutaj stroną będzie miasto Chojnice, a województwo, powiat i gmina będą udzielać pomocy publicznej miastu. Szacujemy wstępnie, że ta dokomentacja może kosztować od 1 do 1,5 mln złotych. Ten szacunek będzie przedstawiony w przyszłym tygodniu przez GDDiKA i wtedy takie kwoty musimy wpisać do budżetu. Podpisujemy umowę, GDDKiA robi przetarg, wyłaniamy firmę projektową i wykonujemy projekt – informuje włodarz.

W ramach dokumentacji ma zostać zaprojektowana druga jezdnia na obwodnicy oraz bezkolizyjny węzeł, który powiąże budowane właśnie tzw. zachodnie obejście z drogą krajową 22. – To prawdopodobieństwo rozpoczęcia budowy tego węzła w ciągu 2, najdalej 3 lat jest bardzo prawdopodobne, a wręcz na pewno nastąpi, ale ten pierwszy krok jest dla mnie bardzo ważny. Przyznam się szczerze, że czekałem bardzo niecierpliwie na tą odpowiedź, ale jest pozytywna – dodaje burmistrz.

Podobne tematy:

Najnowsze:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRatownicy ze słubickiego szpitala pokazali uczniom, jak udzielać pierwszej pomocy (foto)
Następny artykułCSIRT KNF ostrzega! Klienci popularnego banku na celowniku przestępców