Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) z Unią Tarnów w ostatnim meczu ligowym tego sezonu. Jedyną bramkę dla Wisły zdobył Jakub Mażysz, który z dwunastoma trafieniami na koncie został najskuteczniejszym strzelcem sandomierzan. Wisła zakończyła ligę na 15. miejscu w tabeli.

Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie po strzale z rzutu wolnego Sebastiana Jacaka. Po godzinie gry wyrównał strzałem głową Jakub Mażysz, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Jakuba Janika. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Unii, którzy w 72. minucie po trafieniu Artura Białego zwyciężyli.

18 czerwca 2022, 17:00 – Tarnów
Unia Tarnów 2-1 Wisła Sandomierz
Sebastian Jacak 20, Artur Biały 72 – Jakub Mażysz 60

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski – 4. Wiktor Rękas (46, 7. Jakub Mażysz), 17. Damian Mężyk, 5. Włodzimierz Krajewski, 30. Damian Bednarek – 23. Szymon Jarosz (85, 18. Mateusz Kuśmierczyk), 15. Dariusz Partyka, 26. Jakub Janik, 6. Sebastian Taranek (80, 20. Mateusz Stańczyk), 8. Grzegorz Ochwat – 99. Cezary Charszla (80, 11. Szymon Rak).

żółte kartki: Dubas, Kajpust – Rękas, Mężyk.

sędziował: Adam Jamka (Kielce).

W drużynie Unii zagrali byli piłkarze Wisły – Wiktor Putin i Adrian Kajpust.

źródło: własne / fot.: Artur Gawle