A A+ A++

Turystyczna Organizacja Otwarta, firmy autokarowe i warszawscy taksówkarze protestują dzisiaj wspólnie na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Domagają się pomocy państwa dla swoich firm.

Postulaty (TOO i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych, taksówkarze mają osobne) spisali w 11 punktach, które wysłali we wtorek w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera, ministra rozwoju Jarosława Gowina.

CZYTAJ TEŻ: Rada Turystyki: Ostatni dzwonek, żeby firmy turystyczne nie zbankrutowały

Wśród tych postulatów (całość patrz niżej) są między innymi: „uwolnienie turystyki”, czyli pozwolenie firmom turystycznym działania z zachowaniem reżimu sanitarnego, wsparcie jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek niezatrudniających pracowników, zwolnienie biznesów turystycznych ze składek ZUS do czasu zakończenia pandemii, pozwolenie na otwarcie hoteli i wyciągów narciarskich, zniesienie obowiązku pozostawiania połowy miejsc w autokarach pustych, zniesienie kwarantanny dla podróżnych wracających do kraju i wsparcie finansowe pracowników turystyki na przebranżowienie się.

Jest też postulat, aby rząd dodał do tarczy 6.0, a raczej jej planowanego przedłużenia, kodów PKD, dzięki którym z pomocy mogliby korzystać organizatorzy turystyki (79.12.Z), agenci turystyczni (79.11.A), właściciele innych niż hotele obiektów noclegowych (55.20.Z) i właścicieli firm autokarowych (49.31.Z).

Ten postulat stał się już wczoraj częściowo nieaktualny. Rząd ogłosił bowiem po południu, że te grupy ludzi zawodowo związanych z turystyką (poza 49.31.Z) objął nowym rozporządzeniem, przedłużającym i rozszerzającym działanie tarczy 6.0 na grudzień i styczeń (cztery formy pomocy, czytaj: Rząd rozszerza tarczę 6.0 na turystykę).

Jak mówi prezes TOO Alina Dybaś-Grabowska, branża turystyczna, szczególnie małe firmy, które działają jednoosobowo lub, w których pracują sami właściciele, niezatrudniający żad … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Trzydziestka piątka” doczeka się poszerzenia?
Następny artykułPolicja ostrzega: Nienawiść w Internecie nie jest anonimowa