Kolejna zmiana na pozycji lidera w grupie III piłkarskiej Klasy Okręgowej. Na pierwsze miejsce wróciła Prosna Wieruszów.

Zespół z Wieruszowa pokonał 2:0 LZS Brąszewice i wykorzystał porażkę Piasta Błaszki, który na wyjeździe uległ 0:3 Tęczy Brodnia. Przez niecałą dobę z fotela lidera cieszyli się w Wieluniu. WKS 1957 w piątek wygrał bowiem 4:1 z rezerwami Warty Sieradz.

Zwycięstwo zasłużone. Jesteśmy zadowoleni, że wygraliśmy. Do przerwy szczególnie mieliśmy jeszcze tych sytuacji kilka do podwyższenia rezultatu. Niemalże tradycją jest, że musimy podarować przeciwnikowi bramkę. Tak też się stało, na szczęście końcówka pierwszej połowy bardzo dobra w naszym wykonaniu. Skrzydłowi załatwili nam prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie dobra zmiana Konrada Nowaka. Jeżeli zmieniamy napastnika, jest zmiana jeden do jednego, wchodzi chłopak i strzela bramkę, to trzeba powiedzieć, że to była dobra zmiana.

– komentował jeden z trenerów wukaesiaków, Sebastian Banaś. Do pięciu serię zwycięstw przedłużył Słowian Dworszowice Pakoszowe, który w delegacji ograł 2:1 KS Karsznice. MLKS Konopnica pokonał 4:0 LKS Masłowice. Ciekawy mecz w Ruścu, gdzie Hetman przegrywał z Victorią Szadek 0:2. Gospodarze zdołali wyrównać w 85. minucie, jednak po chwili stracili kolejnego gola i wydawało się, że nie zdołają zapunktować. Miejscowi grali jednak do końca, zdobyli dwie kolejne bramki i mecz zakończył się ich wygraną 4:3. GKS Chojne natomiast uległ 1:2 LKS-owi Zapole.
Dodajmy, że do końca sezonu pozostały dwie kolejki, a różnica między liderem a czwartym zespołem to zaledwie dwa punkty.

Wyniki:
WKS 1957 Wieluń – Warta II Sieradz 4:1 (dla WKS-u 1957: Mikołaj Cyrus x2, Kamil Wójcicki, Konrad Nowak)
KS Karsznice – Słowian Dworszowice Pakoszowe 1:2
Hetman Rusiec – Victoria Szadek 4:3
GKS Chojne – LKS Zapole 1:2
MLKS Konopnica – LKS Masłowice 4:0
Prosna Wieruszów – LZS Brąszewice 2:0
Tęcza Brodnia – Piast Błaszki 3:0