A A+ A++

Śledztwo dotyczące lekarza-rezydenta z Gorzowa, który odłączył pacjentowi aparaturę podtrzymującą życie, trwa. Młody medyk przebywa w areszcie, a w sprawie interweniował RPO. Wyjaśnienia przekazała również prokuratura.

Prokuratura wyjaśnia, co dzieje się w sprawie lekarza-rezydenta z Gorzowa Wielkopolskiego

Jak poinformowała Naczelna Izba Lekarska, po interwencji RPO, Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim przekazała informacje o prowadzonym postępowaniu wobec lekarza-rezydenta z Ukrainy. Przypomnijmy, że na początku stycznia Andrii K. stwierdził zgon pacjenta, a następnie odłączył aparaturę podtrzymującą życie. Szpitalna komisja nie uznała podjętej przez rezydenta czynności jako błędu medycznego, ale inny kolega rezydent już tak. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Lekarz odłączył pacjenta od aparatury potrzymującej życia. W sprawie interweniuje RPO

– Podpisany prokurator Mariusz Dąbkowski podziela poglądy rzecznik Potockiej o surowości i dolegliwości tego rodzaju środka zapobiegawczego, jakim jest aresztowanie, ale wskazał także, że w procesie jego stosowania obowiązuje cała procedura decyzyjna, opisana w kodeksie postępowania karnego. W jej trakcie m.in. w pierwszej kolejności rozważane jest zastosowanie łagodniejszych środków zapobiegawczych, zabezpieczających tak prowadzenie procesu karnego, jak i odnoszących się do sytuacji życiowej podejrzanego. Prokurator na tym etapie śledztwa był stroną procesu, a decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania podejmował Sąd, którego rozstrzygnięcie następnie także podlegało kontroli instancyjnej – czytamy na stronie NIL.

Jak dodaje prokurator, obecnie w sprawie wykonywane są “zaplanowane czynności procesowe, których dynamika uwzględnia zainteresowanie tą sprawą i poruszenie jakie wzbudza, zwłaszcza w środowisku lekarskim. Postępowanie przygotowawcze objęte jest poufnością i dla dobra prowadzonych w nim czynności, informacje jakie mogą być udzielane mają ograniczony zakres”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJeszcze nikt tak o Świątek nie mówił. We Francji zrobili to po raz pierwszy. Jest reakcja
Następny artykułPołączyła bikini z piżamowymi szortami. To hit nadchodzącego lata