A A+ A++



Wzdęcia, bóle brzucha, biegunka lub zaparcia – to powszechnie znane problemy gastryczne. Do tego dochodzą nietolerancje pokarmowe i stres, który zajadamy, albo z powodu którego – nie dojadamy. Tym tematem zajmiemy się w tym tygodniu w cyklu Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM. Polecamy Wam również Tele-Dyżur naszego eksperta. W środę do Waszej dyspozycji będzie dr n. med. Katarzyna Przybyszewska – gastrolog i pediatra.

/Materiały prasowe

/Materiały prasowe

>> Tele-Dyżur Eksperta <<

Macie pytania dotyczące dolegliwości gasrtycznych, diety i tego, jak dbać o swoje zdrowie? Skorzystajcie z telefonicznego dyżuru naszego eksperta!

W środę na Wasze pytania będzie odpowiadała dr n. med. Katarzyna Przybyszewska – gastrolog i pediatra.

Dzwońcie w godzinach 10:00 – 11:30 pod numer 12 200 00 10.

Niestety bardzo często przyczyną złego stanu jelit jest stresujący tryb życia. Niewiele osób łączy długotrwały stres, który bywa dziś częstą przypadłością, z problemami, jakie pojawiają się ze strony układu trawiennego.

Bóle brzucha i inne problemy żołądkowe mogą ponadto wzmagać się z wiekiem. Nie tylko utrudniają codzienne funkcjonowanie, bywają wstydliwym tematem, ale obniżają też jakość życia. Lekarstwa, brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta – to wszystko odgrywa ważną rolę.

W leczeniu problemów gastrycznych istotna jest również codzienna dieta, która powinna być dostosowana do rodzaju problemów i indywidualnej tolerancji pacjenta. Czasem już niewielka zmiana stylu życia pomaga zmniejszyć dolegliwości i sprawia, że objawy stają się bardziej łagodne lub ustępują całkowicie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWystarczyło trochę słońca i jest rekord. Panele w Polsce wyprodukowały najwięcej prądu w historii
Następny artykułPanele słoneczne to przyszłość szklarni?