A A+ A++

Prince of Persia wrócił po latach i jest to powrót jak najbardziej udany. Prince of Persia: Zaginiona korona to całkiem interesująca przygoda nawiązująca do klasycznych odsłon kultowej niegdyś serii, która rezygnuje z grafiki 3D wprowadzonej w trylogii Piasków Czasu. Ubisoft ma zamiar wydać kolejną grę Prince of Persia jeszcze w tym roku.

Prince of Persia: Zaginiona korona jest produkcją, która odniosła sukces i nic dziwnego, iż Ubisoft chce wydać następną część serii. Jak wynika z na razie nieoficjalnych doniesień, francuska firma szykuje nowy projekt do wydania na Steam, a za jego powstanie odpowiada studio Evil Empire znane ze stworzenia Dead Cells, czyli gry zbliżonej pod względem rozgrywki do Prince of Persia: Zaginiona korona. Tytuł nosi nazwę The Rogue Prince of Persia i będzie pierwszą premierą Ubisoftu na platformie Valve od 2019 roku.

Twórcy Dead Cells pracują nad The Rogue Prince of Persia, która będzie grą typu roguelite.

Wedle dostępnej wiedzy jest to produkcja typu roguelite, która nie będzie jednorazowym projektem dla deweloperów. The Rogue Prince of Persia ma być rozwijany poprzez regularne aktualizacje i będzie ewoluować z biegiem czasu, a to wszystko w oparciu o opinie społeczności.

Gra powstaje od czterech lat, zaś inspiracją do jej opracowania były rozmowy przedstawicieli Ubisoftu i Evil Empire na targach GDC w 2019 r. Produkcja ma w dużej mierze czerpać inspiracje artystyczne z komiksów francusko-belgijskich.

Obecnie nie jest jasne, kiedy gra zostanie oficjalnie ogłoszona, ale powinna zostać wydana w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam jeszcze w tym roku.

9 lutego 2024 roku ogłoszono, że Motion Twin zaprzestanie tworzenia zawartości dla Dead Cells, a studio Evil Empire odpowiedzialne za wsparcie popremierowe gry przejdzie do innych projektów.

Dead Cells sprzedał się w ponad 850 000 egzemplarzach w okresie wczesnego dostępu na Steamie, osiągając ostatecznie liczbę 10 milionów sprzedanych egzemplarzy w 2023 r.

Nie ma z kolei żadnych nowych informacji odnośnie powstającego w bólach Prince of Persia: Sands of Time Remake, aczkolwiek w listopadzie ubiegłego roku Ubisoft oznajmił, iż projekt osiągnął „ważny kamień milowy”.

Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł53 minuty i koniec! Co za mecz Polaka. Zrównał rywala z ziemią
Następny artykułPapież przyjął abp. Jędraszewskiego