A A+ A++

Liczba wyświetleń: 234

W 2023 roku 70 mln ludzi musiało porzucić swoje domy ze względu na wojny. Wewnętrzne przesiedlenia podzielono na dwie kategorie, te z powodu wojen zdecydowanie dominują. 7,7 mln ludzi musiało porzucić swój dobytek ze względu na katastrofy naturalne, jak ekstremalne zjawiska pogodowe czy trzęsienia ziemi.

Łącznie 75,9 mln ludzi zostało zmuszonych okolicznościami do wewnętrznego przesiedlenia. Tak podaje najnowszy raport opublikowany przez Internal Displacement Monitoring Centre (IDMC). Liczba osób wewnętrznie przesiedlonych wzrosła o 50% w ciągu ostatnich pięciu lat.

Największe przesiedlenia mają miejsce w Sudanie, kraju ogarniętym wojną od 2023 roku. Na koniec roku liczba przesiedlonych wyniosła 9,1 mln osób. W dalszej kolejności wymienia się Kongo i Palestynę. W samej Gazie wewnętrznie przesiedlonych zostało 1,7 mln ludzi, co stanowi ponad 80% mieszkańców tego regionu.

46% wszystkich wewnętrznie przesiedlonych stanowią mieszkańcy Afryki Subsaharyjskiej.

Dyrektor IDMC wskazuje, że te liczby są jedynie wierzchołkiem góry lodowej, ponieważ nadal są ludzie przesiedleni z poprzednich lat. Dodaje, że w ostatnich latach jesteśmy świadkami drastycznego wzrostu takich ruchów ludności ze względu na nasilające się konflikty zbrojne, a także gwałtowne zjawiska pogodowe.

Jan Egeland z Norwegian Refugee Council stwierdził, że los tych ludzi jest poza zasięgiem mediów, dlatego często kończą zapomniani i nie otrzymują żadnej pomocy.

Jak czytamy na stronie Watson Institute uchodźcy z powodów wojennych bądź katastrof naturalnych są narażeni na najgorsze możliwe ryzyko zdrowotne, głód, bezdomność, co skutkuje niekoniecznie liczonymi śmierciami pośrednimi z powodu wojen i konfliktów.

Źródło: FaktyiAnalizy.info

TAGI: Imigranci i uchodźcy

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrezes Poczty Polskiej: To stan śmierci klinicznej, ale pracownicy nie rozumieją
Następny artykułGłośniejsza F1 od 2030 roku?