A A+ A++

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Dębica miało miejsce podpisanie umowy na prace konserwatorskie prospektu organowego w Brzeźnicy. Renowacji zostanie poddana frontowa elewacja zewnętrznej obudowy organów. Na odzyskanie dawnego blasku pięciosegmentowego prospektu z początku XX w. wydane zostanie 195 tys. zł z czego 191 100 zł pochodzi ze środków Radowego Programu Odbudowy Zabytków, a pozostała kwota z budżetu Gminy.

Renowacji zostanie również poddany zabytkowy kościół w Pustkowie – Osiedlu. Na naprawę i konserwację istniejących okien wraz z parapetami, wykonanie i montaż zewnętrznych przeszkleń osłonowych, odtworzenie i montaż drzwi głównych i bocznych zewnętrznych, na wzór istniejących z zastosowaniem termomodernizacji pozyskano 187 tys. zł, a niecałe 4 tys. zł pochodzić będzie z budżetu Gminy.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków jest to Program, który wspiera samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych przyczyniając się tym samym do poprawy ich stanu i chroni przed degradacją i niszczeniem

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/prawie-400-tys-zl-na-prace-konserwatorskie-4188.html

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMłodzi karatecy u burmistrza – Serwis informacyjny Miasta Dębica
Następny artykułWspólne inwestycje Powiatu Gorlickiego i Gminy Bobowa