A A+ A++

Warszawska policja podczas protestu w czasie obchodów 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej, do którego doszło w sobotę w pobliżu pl. Piłsudskiego, wylegitymowała 295 osób. Zatrzymanych zostało 11 uczestników manifestacji, 19 otrzymało mandaty. – Do sądu zostaną skierowane 193 wnioski o ukaranie – powiedział w niedzielę rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

– W trakcie wczorajszych zabezpieczeń policjanci zatrzymali 11 osób. Wśród zatrzymanych były osoby naruszające nietykalność cielesną policjantów. Ponadto jedna z osób była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności – poinformował w niedzielę rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Wylegitymowano prawie 300 osób

– Wśród zatrzymanych jest również osoba posiadająca narkotyki. Po wykonaniu czynności osoby zatrzymane zostały zwolnione – podał nadkomisarz Marczak.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji dodał, że w sobotę wylegitymowano łącznie 295 osób. – Do sądu zostaną skierowane 193 wnioski o ukaranie, nałożono także 19 mandatów karnych – powiedział.

ZOBACZ: Protest w czasie obchodów smoleńskich. Paweł Tanajno zatrzymany

Funkcjonariusze interweniowali także wobec osób, które naruszyły wytyczne związane z pandemią.  – Do sanepidu trafi ponad sto informacji o naruszeniu obowiązujących obostrzeń – powiedział Marczak.

Siła fizyczna, kajdanki, pałki służbowe 

Marczak dodał, że policja użyła podczas protestu środków przymusu bezpośredniego.

– W przypadku agresji wobec policjantów reakcja funkcjonariuszy była zdecydowana. W indywidualnych przypadkach używano środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, kajdanek i pałki służbowej – poinformował Marczak.

W sobotę przed uroczystościami związanymi z 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej w Warszawie w Parku Saskim obok placu Piłsudskiego pojawiło się kilkadziesiąt osób z flagami “Strajku Przedsiębiorców”. Podczas protestu wybuchło parę petard. Na miejscu pojawiły się znaczne siły policji, która otoczyła protestujących.

ZOBACZ: 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Obchody w całej Polsce

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

hlk/PAP/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTragiczny poranek w Wyszogrodzie. Doszło do śmiertelnego wypadku
Następny artykułIran: przyczyną awarii w zakładach wzbogacania uranu w Natanz nie był sabotaż