A A+ A++

I kwartał br. przyniósł 5-proc. wzrost rok do roku liczby obcokrajowców z ważnymi zezwoleniami na pobyt w Polsce. Dane Urzędu do Spraw Cudzoziemców wskazują, że jest ich 479 tys.

Pracownicy zza granicy wciąż są pożądani. Dominują Ukraińcy, ale widać też coraz większy napływ pracowników z Białorusi. To głównie osoby poniżej 40 roku życia, które przyjeżdżają do Polski przede wszystkim w celach zarobkowych. Liczba takich Ukraińców na początku kwietnia wzrosła o 14 proc., do 261 tys. osób.

CZYTAJ TEŻ: Pracownicy się przebranżawiają. Z gastronomii do IT?

– Po dostosowaniu się do panującej na rynku sytuacji oraz kierując się aktualnym zapotrzebowaniem na usługi i produkty wśród klientów, przedsiębiorstwa na nowo zaczęły planować zatrudnienie. Niestety, wyższy wskaźnik rotacji w okresie Covid-19 znacznie utrudnia pracodawcom proces zatrudniania – komentuje Magdalena Włastowska, dyrektor ds. rozwoju biznesu w W&W Consulting.

Pracownicy zza granicy rotują

Jak pokazały wyniki badania „Pracownik zagraniczny w czasie pandemii” firmy EWL, 4 na 10 obcokrajowców po wybuchu pandemii musiało zmienić miejsce pracy, a 30 proc. miejsce zamieszkania. Co trzeci zmienił też branżę, w której pracował. W miarę stabilizowania się sytuacji i w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi i produkty, firmy na nowo zaczęły planować zatrudnienie, aby sprostać odradzającemu się popytowi.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBlokada Kanału Sueskiego ukazuje prawdziwy potencjał transportu szynowego
Następny artykułMiasto rozstrzygnęło konkurs na hostel interwencyjny dla osób LGBT+