A A+ A++

PKP Cargo ma podpisane listy intencyjne z trzema przewoźnikami, PKP Intercity, Polergio i Remtrak, w sprawie zatrudnienia pracowników – podał resort infrastruktury w odpowiedzi na interpelację poselską.

Pracownicy PKP Cargo nie trafią na bruk? Przynajmniej nie wszyscy
fot. Elzbieta Krzysztof / / Shutterstock

“Równie ważnymi działaniami, jakie podjął Zarząd PKP CARGO SA w zakresie zagwarantowania stanowisk pracy jest podpisanie z POLERGIO SA, PKP Intercity SA oraz REMTRAK listów intencyjnych, dotyczących wsparcia nowego zatrudnienia dla pracowników PKP CARGO SA w tych spółkach” – napisał resort.

“Dotyczyć to będzie pracowników w grupach zawodowych zatrudnionych w zespołach drużyn trakcyjnych, drużyn manewrowych, rewizji technicznej oraz w obszarze utrzymania i napraw, konserwacji i remontów taboru kolejowego” – dodano.

PKP Cargo uruchomiło 1 czerwca program kierowania maksymalnie 30 proc. pracowników na tzw. nieświadczenie pracy przez 12 miesięcy. Zarząd PKP Cargo przyjął 12 czerwca modyfikację wprowadzającą możliwość rotacyjnego nieświadczenia pracy pod warunkiem, że minimalny okres nieświadczenia pracy przez danego pracownika będzie wynosił 3 miesiące, a nieświadczenie rotacyjne kilku pracowników zostanie zaplanowane z góry na okres 12 miesięcy. (PAP Biznes)

map/ ana/

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!
Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Źródło:PAP Biznes
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkrzywdzeni seksualnie przez hiszpańskich duchownych otrzymają odszkodowania pomimo śmierci agresorów
Następny artykułProf. Maciej Banach współpracuje z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim