A A+ A++

Wiele współczesnych branż umożliwia pracę poza biurem. Pracownicy zdalni mogą wykonywać swoje obowiązki zarówno z domu, jak i kawiarni czy odległej o tysiące kilometrów plaży. Cyfrowy nomadyzm z roku na rok staje się coraz popularniejszym trendem pracowniczo-podróżniczym, a osoby, które decydują się na taki tryb życia, mają możliwość przebywania na co dzień w najpiękniejszych miejscach świata bez obaw o własne finanse. Kwestią wzbudzającą wątpliwości i rodzącą pytania jest jednak strona formalna tego typu wyjazdów. 

Zobacz wideo
Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Wiza cyfrowego nomady – kto może się o nią ubiegać?

Cyfrowi nomadzi to zarówno freelancerzy, osoby samozatrudnione, jak i tzw. etatowcy, czyli osoby pracujące na pełen etat. Aby legalnie przebywać przez dłuższy okres za granicą w celach zarobkowych, trzeba uzyskać wizę. Nie chodzi jednak o standardową wizę pracowniczą, a o Digital Nomad Visa – wizę dla cyfrowych nomadów. Dzięki niej można mieszkać, pracować i zwiedzać dane państwo. Kilkadziesiąt krajów na całym świecie oferuje tego typu dokumenty. Niestety, nie każdy z nich jest dostępny dla Polaków. 

Wizy dla Polaków. W tych państwach możesz jednocześnie pracować i podróżować

Platforma preply.com zebrała 11 najciekawszych i najpiękniejszych miejsc, które umożliwiają obywatelom Polski uzyskanie wizy pracowniczej dla cyfrowych nomadów. Są to: Estonia, Kostaryka, Meksyk, Barbados, Panama, Ekwador, Bahamy, Bermudy, Tajwan, Mauritius oraz Wyspy Zielonego Przylądka. W celu aplikowania o Digital Nomad Visa należy spełnić kilka formalności, które obejmują m.in. wypełnienie wniosku, a także załączenie aktualnego zdjęcia oraz skanu ważnego paszportu.

W zależności od wybranego państwa możemy także zostać poproszeni o dołączenie zaświadczenia o niekaralności, potwierdzenia dochodów, dowodu zatrudnienia, dowodu zakwaterowania, a nawet aktu urodzenia czy innych dokumentów. Koszt wizy różni się w każdym kraju. Najmniej zapłacimy za nią w Tajwanie (od 50 dolarów), na Wyspach Zielonego Przylądka (54 euro) oraz w Estonii (od 80 euro). Najwięcej natomiast wyniesie nas wiza na karaibskiej wyspie Barbados (2000 dolarów). Warto mieć na uwadze, że dokument ma różną długość ważności w poszczególnych państwach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolizja drogowa w Anusinie. Jeden z pojazdów został wyrzucony poza jezdnię
Następny artykułSprzedawał podrobione perfumy i okulary [FOTO]