Legia Warszawa nie miała żadnych problemów z awansem do kolejnej rundy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Wojskowi pokonali w Bełchatowie GKS 6:1. Hat trickiem popisał się Maciej Rosołek.
Michał Piegza

Michał Piegza 14 Sierpnia 2020, 22:21

PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa cieszą się z gola Macieja Rosołka (P) podczas meczu 1. rundy (1/32 finału) Pucharu Polski z GKS Bełchatów

Legia Warszawa była faworytem do awansu do II rundy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski i nie zawiodła. Mistrzowie Polski od początku dominowali nad grającym w Fortuna I lidze GKS-em Bełchatów.

Wojskowi już w 12. minucie objęli prowadzenie. Legia zagrała wysokim pressingiem i odebrała piłkę gospodarzom pod ich polem karnym. Futbolówka trafiła do Macieja Rosołka, a ten pokonał Pawła Lenarcika.

Niewiele ponad kwadrans później goście podwyższyli wynik. Luquinhas trafił w słupek. Piłkę przejęli Legioniści, futbolówka trafiła po chwili do Rosołka, który zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu.

Do tego momentu bełchatowianie nie potrafili zagrozić Arturowi Borucowi, który po latach ponownie stanął w bramce Wojskowych. W 33. minucie Brunatni dość niespodziewanie zdobyli gola. W zamieszaniu najprzytomniej zachował się Damian Hilbrycht, który pokonał doświadczonego bramkarza. Jeszcze przed przerwą goście zapewnili sobie większy komfort. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę we własnej bramce umieścił Michał Pawlik.

Po przerwie wciąż dominowała Legia. Goście osiem minut po zmianie stron zdobyli czwartą bramkę. Wojskowi rozmontowali obronę rywala, a gola zdobył Paweł Wszołek. Po godzinie gry do siatki trafił debiutujący w barwach warszawskiej drużyny Filip Mladenović. Przy trafieniu asystował Luquinhas. Z kolei w 67. minucie hat trick skompletował Rosołek. Młodemu napastnikowi podawał, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko, Mateusz Hołownia.

Legia do końca dominowała, ale więcej goli w meczu już nie padło. Aleksandar Vuković przeprowadził pięć zmian i mógł się przyjrzeć formie rezerwowym.

GKS Bełchatów – Legia Warszawa 1:6 (1:3)
0:1 – Maciej Rosołek 12′
0:2 – Maciej Rosołek 28′
1:2 – Damian Hilbrycht 33′
1:3 – Michał Pawlik (sam.) 44′
1:4 – Paweł Wszołek 53′
1:5 – Filip Mladenović 60′
1:6 – Maciej Rosołek 67′

Składy:

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Marcin Sierczyński, Seweryn Michalski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek – Michał Pawlik, Arkadiusz Najemski (46′ Dawid Flaszka), Szymon Łapiński (60′ Bartłomiej Eizenchart), Damian Hilbrycht (46′ Patryk Winsztal) – Łukasz Wroński (84′ Bartłomiej Lisowski), Przemysław Zdybowicz (61′ Damian Michalak).

Legia Warszawa: Artur Boruc – Michał Karbownik (65′ Josip Juranović), Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović (71′ Luis Rocha) – Paweł Wszołek, Domagoj Antolić (65′ Andre Martins), Bartosz Slisz – Luquinhas (65′ Mateusz Hołownia), Maciej Rosołek, Tomas Pekhart (65′ Kacper Kostorz).