W Oświęcimiu gościli ostatnio rywale z dolnych rejonów tabeli. Pojedynki z Zagłębiem Sosnowiec i Podhalem Nowy Targ niespodziewanie miały wspólny mianownik. Gospodarze przegrywali, ale ostatecznie udało im się odrobić straty.

Różnica polegała na tym, że w starciu z nowotarżanami wygrana przyszła dopiero w dogrywce

Górale otworzyli wynik po niespełna 10 minutach gry. Roberta Kowalówkę, który w tym meczu zastępował Kevina Lindskouga, pokonał Alex Maunula. Fiński napastnik wykazał najwięcej sprytu w podbramkowym zamieszaniu.

Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 0:2 i po pierwszych 20 minutach Podhale niespodziewanie prowadziło w Oświęcimiu 0:2. Kiedy trzeciego gola dla nowotarżan uderzeniem od zakrystii strzelił Oleksij Worona zapachniało prawdziwą sensacją.

Sygnał do odrabiania strat dał nie kto inny jak sam kapitan Krystian Dziubiński, nota bene, wychowanek nowotarskiego klubu. Popularny „Dziubek” trafił podczas gry w liczebnej przewadze. W odstępie zaledwie 27 sekund padły dwa kolejne gole dla oświęcimian i cała zabawa rozpoczynała się od początku.

Kiedy Fabian Kapica zdobył gola na 3:4 wydawało się, że komplet punktów zgarną goście. Odpowiedź Re-Plast Unii była jednak piorunująca. Błyskawicznie wyrównał najnowszy nabytek oświęcimian – Białorusin, Roman Graborenko. W dogrywce decydujący cios zadał Pawło Padakin, który strzałem do pustej bramki poprawił uderzenie Krystiana Dziubińskiego.

W innych meczach XIX kolejki PHL:

GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 7:4 (4:0, 3:1, 0:3)

Re-Plast Unia Oświęcim – Tauron Podhale Nowy Targ 5:4 po dogrywce (0:2, 3:1, 1:1, 1:0 dogrywka)

Bramki: 0:1 Maunula (Volrab) 8.27, 0:2 Maunula (Worona, Fric) 13.39, 0:3 Worona (Volrab, Maunula) 25.17, 1:3 Dziubiński 29.36, 2:3 Sołtys 37.20, 3:3 Krzemień 37.47, 3:4 Kapica (Kamiński, Neupauer) 56.58, 4:4 Graborenko (Padakin) 57.25, 5:4

Padakin (Dziubiński) 61.07.

Sędziowali Paweł Kosidło, Krzysztof Kozłowski (jako główni), Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi). Kary: 2 i 6. Widzów: 1000.

Re-Plast Unia: R. Kowalówka – Diukow, Pangiełow-Jułdaszew, Denyskin, Cichy, Szczechura – Graborenko, Jerofejevs, Ahopelto, Dziubiński, Padakin – Jakobsons, Bezuska, S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – Paszek, M. Noworyta, Prusak, Wanat,

Laakso. Trener: Nik Zupancić.