A A+ A++

– Regionalne Centrum Szkoleniowe Czystych Technologii Energetycznych to inwestycja w naszą wspólną, bezpieczną przyszłość i inwestycja w Polaków. To pierwsze tego typu centrum na świecie. Dzięki niemu wsparcie techniczne od amerykańskich ekspertów w dziedzinie energii dla Polski i regionu będzie dostępne na miejscu. Stanie się kluczowym elementem amerykańsko-polskiego partnerstwa energetycznego. Stany Zjednoczone są zaangażowane w zrównoważony rozwój energetyki i wspierają Polskę w procesie transformacji energetycznej – zaznaczył ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

– To Centrum symbolizuje zaangażowanie Stanów Zjednoczonych i Polski, które wykracza daleko poza stosunki handlowe. Ten kluczowy kamień milowy zapewni Polsce szkolenia i zasoby, które są potrzebne do budowy pierwszej elektrowni jądrowej – powiedział Główny Zastępca Asystenta Sekretarza ds. Energii Nuklearnej w Departamencie Energii USA, Dr Michael Goff – jeden z dwóch najważniejszych amerykańskich urzędników ds. energii nuklearnej.

Czytaj więcej

 W grudniu ubiegłego roku został zatwierdzony krajowy „Plan Rozwoju Kadr dla Energetyki Jądrowej” w formie dokumentu wykonawczego do Programu PEJ. Jego celem jest zapewnienie Polsce takiej ilości i jakości zasobów ludzkich, która zagwarantuje sprawną i bezpieczną budowę i eksploatację elektrowni jądrowych, a także rozwój krajowej bazy ekspertów w dziedzinie energetyki jądrowej.

Szkolenia Centrum będą skierowane do szerokiego grona odbiorców, reprezentujących m.in.: uczelnie, instytucje oraz firmy zaangażowane w realizację projektów jądrowych w Polsce. Zainteresowanie udziałem w szkoleniach CETC wyraziły polskie uczelnie oraz spółki realizujące bądź planujące realizować projekty jądrowe, instytuc … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEnea ze stratą za poprzedni rok. Węglowe odpisy pomniejszyły wynik spółki
Następny artykułBogdanka zmniejszy wydobycie węgla. Wszystko przez duże zapasy surowca w kraju