A A+ A++
Ludzie zdjęcie utworzone przez pressfoto – pl.freepik.com

Z powodu rosnących potrzeb społecznych, lęków wywołanych pandemią koronawirusa, Fundacja ADRA stworzyła miejsce w Internecie, gdzie można otrzymać wsparcie od wykwalifikowanych specjalistów.

Odkąd pojawił się koronawirus wielu z nas ma natłok myśli, obawy przed tym, co zastaniemy na rynku pracy po ustaniu pandemii, jaka będzie rzeczywistość. Obawiamy się również izolacji, odcięcia od świata. Takie myśli mogą prowadzić do wzmożonego napięcia emocjonalnego, z którym nie każdy będzie umiał sobie dać radę.

Z tego powodu Fundacja ADRA Polska stworzyła grupy wsparcia w ramach projektu “Równoważnia”. W takiej grupie każdy, kto czuje potrzebę może podzielić się swoimi przeżyciami, doświadczeniami oraz pomysłami. Każdy też otrzyma potrzebne wsparcie, również od specjalistów.

– Aktywne uczestnictwo w grupie to pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, także dodatkowo również praca nad sobą i rozwój osobisty. To często pierwszy krok na drodze do nowego życia – komentuje Magda Matuszewska, koordynator akcji z Fundacji ADRA Polska.

Grupy te będą działać pod opieką psychologów, trenerów, doradców zawodowych, terapeutów i coachów. Pod “skrzydłami” jednego mentora będą mogły przebywać nawet 144 osoby.

– Już teraz otrzymujemy dużo zgłoszeń, co pokazuje, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu pomoc. – dodaje Magda Matuszewska z Fundacji ADRA Polska.

Aby spotkać się w grupie wystarczy mieć dostęp do Internetu a udział w nich jest bezpłatny.

Co zrobić, aby dołączyć do grupy wsparcia „Równoważnia”?
–   wejść na stronę www.adra.pl/kryzys
–   wypełnić krótki formularz
–   poczekać na kontakt ze strony Fundacji.

Źródło: Fundacja ADRA

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Prawa rodziców w szkole” – przewodnik dla rodziców do pobrania
Następny artykułNitek-Płażyńska nie przeprosi Hansa G. Dziennikarz “Wyborczej” drwi z sytuacji