A A+ A++

Burmistrz Sokółki zaprasza na pełną atrakcji „Noc Świętojańską”, która odbędzie się w dniu 21 czerwca 2024 r. nad Zalewem w Sokółce.

Eleonora Meller zabierze nas w głąb siebie w dźwiękach gongów i mis tybetańskich i poprowadzi taniec intuicyjny. Seniorzy z Miejskiej Rady Seniorów, z UTW w Sokółce oraz Koła PZERiI w Sokółce nauczą nas wyplatania wianków i przygotują słowiańskie potrawy. Agnieszka Prymaka wprowadzi nas w świat medycyny ludowej, a Edyta Wiśniewska w świat tradycyjnego tkactwa. Sokólski Ośrodek Kultury zabierze dzieci na poszukiwanie kwiatu paproci.

„Noc Świętojańska” to czas puszczania wianków, zabawy, śpiewu i tańców wokół ognisk. A będzie to możliwe przy dźwiękach akordeonów Michała Sawickiego z synem oraz pieśni ludowych w wykonaniu zespołów działających przy Sokólskim Ośrodku Kultury.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Seniorzy łączą pokolenia” dofinansowanego z dotacji budżetu Województwa Podlaskiego z programu Samorządu Województwa Podlaskiego pn. “Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTo już pewne: francuskie myśliwce polecą na wojnę. Ukraińcy już wiedzą, do czego wykorzystać Mirage 2000-5
Następny artykułXXII Piknik Samorządowca w Chojnicach (FOTO)