A A+ A++

Powiat Miński otrzymał znaczące wsparcie finansowe na realizację projektu „Zadbaj o siebie” w ramach programu „Mazowsze dla Zdrowia Psychicznego 2024”. Dzięki dofinansowaniu, mieszkańcy powiatu będą mieli okazję skorzystać z różnorodnych działań prozdrowotnych, skierowanych zarówno do młodzieży, jak i rodziców.

Dofinansowanie dla Powiatu Mińskiego na poprawę zdrowia psychicznego

Powiat Miński pozyskał dofinansowanie w wysokości 32 000 zł od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Środki te przyznano w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Psychicznego „Mazowsze dla Zdrowia Psychicznego 2024”. Projekt, który zyskał aprobatę, nosi tytuł „Zadbaj o siebie” i ma na celu wsparcie zdrowia psychicznego mieszkańców powiatu.

Warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie

Jednym z kluczowych elementów projektu są warsztaty skierowane do uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w zajęciach dotyczących zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń lękowych, depresji oraz radzenia sobie ze stresem. Warsztaty te mają na celu zwiększenie świadomości na temat problemów psychicznych oraz wyposażenie uczniów w narzędzia do radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi.

Wsparcie dla rodziców: wykłady i konsultacje

Projekt „Zadbaj o siebie” przewiduje również wsparcie dla rodziców uczniów. Będą oni mogli uczestniczyć w wykładzie oraz konsultacjach na temat „Jak porozumieć się z nastolatkiem?”. Celem tych spotkań jest pomoc rodzicom w lepszym zrozumieniu problemów, z jakimi borykają się ich dzieci oraz wzmocnienie komunikacji w rodzinach.

Wkład własny Powiatu Mińskiego

Wkład własny Powiatu Mińskiego w realizację projektu wyniesie 8 000 zł. Środki te, w połączeniu z dofinansowaniem, pozwolą na skuteczną realizację zaplanowanych działań. Inwestycja w zdrowie psychiczne mieszkańców powiatu jest krokiem w stronę budowania społeczności świadomej i gotowej do radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

Realizacja projektu „Zadbaj o siebie” jest istotnym krokiem w kierunku poprawy zdrowia psychicznego młodzieży i dorosłych w Powiecie Mińskim. Dzięki wsparciu finansowemu możliwe będzie przeprowadzenie wartościowych działań edukacyjnych i terapeutycznych, które przyczynią się do lepszego samopoczucia i zdrowia psychicznego mieszkańców.

Na podst. Powiat Miński

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZaniedbanie jako forma przemocy
Następny artykułJak sprzątać mieszkanie po remoncie?