A A+ A++

(fot. Grzegorz Weigt)

Trzecia część fotorelacji. 25. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego to także czas podsumowania konkursów przeprowadzonych podczas wystawy. Miał miejsce konkurs kulinarny na najlepszą potrawę. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje dzieła kulinarne pierwszego dnia (piątek 7 czerwca) na scenie głównej, z możliwością degustacji również przez publiczność. Propozycje oceniała komisja w składzie: Agnieszka Chudy właścicielka firmy Dobra Dieta, Joanna Grzegocka nauczyciel gastronomii w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku i Marzena Białecka pracownik referatu programów rozwojowych Urzędu Miejskiego w Prudniku.

Konkurs na najlepszą potrawę regionalną w kategorii Wyroby piekarnicze i cukiernicze wygrała Aurelia Glombitza za tartę truskawkową. Wyróżnienie otrzymały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej za tort szpinakowo-łososiowy.

W kategorii Dania gotowe, w tym: mięsne, mączne, zupy i inne pierwsze miejsce zdobyła Ewelina Plicko za placuszki z kiszonej kapusty z sosem myśliwskim. Wyróżnienie otrzymała Elżbieta Piekarczyk ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Hajduki Nyskie za flaczki z gruszki. Przyznano też dodatkowe wyróżnienie dla Barbary Borgosz z Koła Gospodyń Wiejskich w Kamienniku za potrawę gołąb w sosie własnym z kopytkami z pokrzywą.

W kategorii Napoje alkoholowe i bezalkoholowe (nalewki, piwo, wino) pierwsze miejsce zajęła Jadwiga Męczarska za wino z płatków róży.

Drugi konkurs wystawowy to najbardziej tradycyjna rywalizacja, czyli najciekawsze stoisko wystawowe. Pierwsze miejsce zajął Florian Walkosz-Berda, góral z Zakopanego (rzeźbiarstwo w drewnie, a przy okazji muzyka góralska). Dwa wyróżnienia przypadły: Agnieszce Tutak z Ujsoły (rękodzieło wełniane) i Irenie Piętak z Prudnika (robótki ręczne).

Nagrody w konkursach wręczali: burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak i dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku Małgorzata Halek.

Kiedy na zakończenie wystawy, w niedzielę 9 czerwca, wręczano nagrody w konkursach, podziękowano także obecnym organizatorom Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego. Przede wszystkim pracownikom i współpracownikom Agencji Sportu i Promocji w Prudniku z dyrektor Małgorzatą Halek. Także pracownikom Prudnickiego Ośrodka Kultury za organizację występów i prezentacji na scenie, z prowadzącą wydarzenia kierownik działu programowego Joanną Korzeniowską. Pracownikom Straży Miejskiej (wiadomo, porządek), firmie ATJ za nagłośnienie (Jarosław Bielecki, Mateusz Dźwigała), Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku, Zakładowi Usług Komunalnych w Prudniku, Gminnemu Zarządowi Oświaty i Wychowania w Prudniku, OSP w Łące Prudnickiej, Centrum Ratownictwa Specjalistycznego Ankar, Unitrez Ochrona.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułВлад Яма розсекретив, чим заробляє на життя у США
Następny artykułOd 10 czerwca musisz iść do urzędu. Sprawdź listę samochodów