A A+ A++

Potańcówka Wrocławska na placu Wolności staje się powoli wrocławską, letnią tradycją. Ale w sobotę 8 czerwca, wyjątkowo, warto przyjść nie na plac przy Narodowym Forum Muzyki, ale na klimatyczny dziedziniec Zakładu Narodowego Ossolińskich. 

Tu czeka nas prawdziwa podróż w czasie, bo wieczór od 17.00 do 22.00 minie nam w rytmie muzyki z lat 1823-1923-2023. Te daty nie są przypadkowe – Ossolineum świętuje jubileusz 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich (zbiory lwowskiej placówki są przechowywane we Wrocławiu, a wkrótce powstanie tu Muzeum Książąt Lubomirskich) i wspólnie z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego organizuje potańcówkę.

Jak nauczyć się kadryla – bezpłatne lekcje 8 czerwca

Już w sobotę 8 czerwca pod okiem instruktora Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego nauczymy się tańczyć modnego w XVIII i XIX wieku kadryla, który wykonywało się z reguły w 4 parach. A podziwiać będziemy w nim m.in. panie ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina” w sukniach z pierwszej połowy XIX wieku.

Zobacz również

Kolejne stulecie – rok 1923 – także zostanie odpowiednio muzycznie zaakcentowane szlagierami z lat 20. i 30. XX wieku. Potańcówka Wrocławska zakończy się hitami z roku 2023. Całą zabawę poprowadzi wrocławska didżejka DJ Ewelina Gra. 

Potańcówka Wrocławska 8 czerwca – wstęp bezpłatny

Wydarzenie jest bezpłatne i ma charakter otwarty, ale ze względów bezpieczeństwa liczba osób przebywających na dziedzińcu będzie ograniczona. 

Pojemność dziedzińca Ossolineum jest tu kluczowa, dlatego organizatorzy uprzedzają, że być może uczestnicy Potańcówki Wrocławskiej będą musieli poczekać, żeby wejść. Ale nie ma się czego obawiać. Na potańcówkach jest spora rotacja osób, które się bawią, więc z pewnością uda się skorzystać z tej atrakcji.

Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy kotylion. 

Zobacz również

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzymusowe prace u Verstappena
Następny artykułZaprezentowali swoje umiejętności piłkarskie, rywalizując w duchu fair play [WIDEO, FOTO]