W pierwszym meczu sparingowym przed startem rundy wiosennej 2 ligi Sokół przegrał z ekstraklasową Lechią Gdańsk 0:3.

W meczu z Lechią nie mogli wystąpić kontuzjowani Krzysztof Wicki i Piotr Okuniewicz. Trener Sokoła Piotr Jacek testował pod kątem przydatności do gry w drużynie 8 zawodników.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 7 minucie. Arbiter spotkania podyktował wówczas rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Flavio Paixao. Między 29 a 34 minutą mieliśmy 2 okazje do wyrównania, ale najpierw strzał Dawida Wolnego zablokował Michał Nalepa, a później świetną interwencją po uderzeniu naszego najlepszego strzelca popisał się Dusan Kuciak. Tuż przed przerwą Lechia podwyższyła swoje prowadzenie, po płaskim strzale Kenny’ego Saief’a.

W 68 minucie Lechia zdobyła 3 bramkę, a jej autorem był Jakub Arak, ustalając jednocześnie wynik spotkania.

Lechia Gdańsk – Sokół Ostróda 3:0 (2:0)

Bramki: Paixao 7’ (k), Saief 45’, Arak 68’.

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Tobers, Conrado, Kubicki, Kałuziński, Gajos, Haydary, Saief, Flavio Paixao oraz Alomerović, Żukowski, Kopacz, Koperski, Musolitin, Biegański, Egy, Makowski, Arak, Mihalik, Zwoliński.

Sokół 1 połowa: Wojno, Dobosz, Mazurowski, Testowany 1, Zimmer, Zalewski, Żwir, Gajda, Testowany 2, Testowany 3, Wolny.

Sokół 2 połowa: Wojno (70′ Testowany 4) – Dobosz (60′ Testowany 5), Testowany 1, Testowany 6, Brzuzy (60′ Testowany 7) – Zalewski (60′ Testowany 8), Żwir (60′ Święty) , Testowany 2 (60′ Ziółkowski), Kalinowski, Andrzejczak, Siemaszko.

Kolejny sparing Sokół rozegra w sobotę 23 stycznia. Na bocznym boisku przy ul. 3 Maja w Ostródzie podejmować będzie 4-ligowego Jezioraka Iława. Początek spotkania o godz. 12:30.

Źródło: Sokół Ostróda