A A+ A++

Ponad 150 mln złotych z KPO trafi do studentów wybranych kierunków medycznych. Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło konkurs pierwszej edycji programu. W ramach niego najlepszym studentom zostaną przyznane stypendiam, a studiującym pielęgniarstwo, położnictwo czy ratownictwo medyczne niestacjonarnie dofinansowania.

Pierwsze pieniądze z KPO dla studentów kierunków medycznych rozdysponowane

– Ponad 150 mln zł otrzymają łącznie studenci wybranych kierunków medycznych w ramach tzw. systemu zachęt KPO. Rozstrzygnęliśmy konkursy pierwszej edycji programu. Wkrótce uruchomimy kolejne. Zachęcamy do udziału! – czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Wspomniany system zachęt to program skierowany do studentów wybranych kierunków medycznych oraz osób, które dopiero będą rozpoczynały studia z tych dziedzin. W ramach niego Ministerstwo Zdrowia przyzna stypendia dla najzdolniejszych oraz dofinansowania dla studentów pielęgniarstwa, położnictwa i ratownictwa medycznego, którzy są na studiach płatnych.

Stypendia dla najzdolniejszych studentów

Stypendia, o łącznej wartości ponad 80 mln złotych, otrzyma prawie 1000 studentów z 21 uczelni publicznych i niepublicznych, studiujących na takich kierunkach, jak:

 • lekarskim,
 • lekarsko-dentystycznym,
 • analityka medyczna,
 • fizjoterapia, 
 • farmacja,

którzy rozpoczęli naukę w semestrze zimowym w roku akademickim 2022/2023.

Stypendium może wynieść maksymalnie 3 tys. zł. Jest przyznawane na 3 lata (pełny cykl kształcenia). Student otrzymuje je przez 9 miesięcy roku akademickiego (od października do czerwca).

Z kolei stypendia, o łącznej wartości prawie 59 mln złotych, otrzyma prawie 2000 studentów z 34 uczelni publicznych i niepublicznych, studiujących na takich kierunkach, jak:

 • pielęgniarstwo,
 • położnictwo,
 • ratownictwo medyczne.

Stypendium może wynieść maksymalnie 1,5 tys. zł. Jest przyznawane na 3 lata (pełny cykl kształcenia). Student otrzymuje je przez 9 miesięcy roku akademickiego (od października do czerwca).

Dofinansowania do studiów płatnych

Przewidziane w projekcie z KPO dofinansowania otrzymaja 775 studentów pielęgniarstwa, położnictwa i ratownictwa medycznego z 15 uczelni, którzy rozpoczęli naukę w semestrze zimowym w roku akademickim 2022/2023 niestacjonarnie na uczelniach publicznych lub stacjonarnie i niestacjonarnie na uczelniach niepublicznych.

Student otrzymuje wsparcie na 6 semestrów. Może ono wynieść maksymalnie:

 • na kierunku pielęgniarstwo – 6,5 tys. zł za rok studiów,
 • na kierunku położnictwo – 6 tys. zł za rok studiów,
 • na kierunku ratownictwo medyczne – 6,5 tys. zł za rok studiów.

Łącznie wartość dofinansowań to ponad 14 mln zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTa kawiarnia może zakrawać na skandal. Mieści się w… kościele. “Czuję ogromny niesmak”
Następny artykułSIMFABRIC S.A.: Kontynuacja realizacji umowy wydawniczej na Chiny i Azję przez Emitenta i dwie spółki zależne