Niedziela była kolejnym pięknym dniem dla Polski podczas mistrzostw Europy w Monachium. Na początek Pia Skrzyszowska zdobyła złoty medal na dystansie 100 metrów przez płotki, a później zdobyliśmy brązowy medal w sztafecie mężczyzn 4×100 metrów.

Wrzosek: Tomek już nie widział na oczy, a jeszcze robił uniki

Zwieńczeniem ME była sztafeta 4×100 metrów kobiet, w której w fenomenalnym stylu srebrny medal zdobyła reprezentacja Polski w składzie: Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda. Złoty medal zdobyły nieosiągalne Niemki, brąz zaś wywalczyła reprezentacja Włoch.

Pia Skrzyszowska krzyknęła na mecie. Ma złoto, jest mistrzynią. Zasłużyła [WIDEO]

Polska sztafeta zdobyła srebrny medal. Fenomenalny bieg Polek

Przed startem wielu ekspertów wskazywało na to, że Polacy postawili wszystko na jedną kartę, zdecydowawszy się na taki skład sztafety. Bo choć są to nasze najszybsze reprezentantki, to taki skład nie był ze sobą zgrany i istniało zagrożenie, że Polki mogą mieć problemy przy robieniu zmian. – Ostatni raz pałeczkę trzymałam w Tokio, ani razu z dziewczynami nie zmieniałam. Wiedziałam, że jak się uda, to skończy się, jak się skończyło – powiedziała po biegu Pia Skrzyszowska.

Problemów jednak nie było. Fenomenalnie zaczęła uskrzydlona złotym medalem Skrzyszowska, a na ostatniej zmianie klasę pokazała Ewa Swoboda. Polki pobiegły w 42,61 sekundy, co oznacza, że o siedem setnych sekundy poprawiły rekord kraju sprzed 12 lat z mistrzostw Europy w Barcelonie.