Reprezentacja Polski siatkarzy bardzo dobrze rozpoczęła zmagania w Lidze Narodów i wygrała z Argentyną 3:0. Korzystnego rezultatu nie udało się natomiast osiągnąć w kolejnym starciu, w którym “Biało-Czerwoni” musieli uznać wyższość kadry Włoch.

Donbas Arena kiedyś i dziś. Jak wygląda stadion, na którym były rozgrywane mistrzostwa Europy w 2012?

Leon zabrał głos po raz pierwszy po operacji. “Szanse na MŚ oceniam 50 na 50”

Reprezentacja Polski przed szansą na kolejne zwycięstwo. Pokona Bułgarię?

Mecz z Włochami mógł potoczyć się inaczej, zwłaszcza że Polacy wygrali pierwszy set i byli bliscy triumfu w drugim. Rywale potrafili jednak odrobić straty i kolejne sety padły ich łupem, a mecz zakończył się wynikiem 1:3. Szkoleniowiec kadry Polski Nikola Grbić dokonał na tamto spotkanie wielu zmian w składzie, a najwięcej punktów – 17 – zdobył Karol Butryn, dla którego był to drugi mecz w kadrze.

Bułgaria nie wygrała natomiast jeszcze ani jednego spotkania podczas obecnej edycji Ligi Narodów. Zawodnicy Nikołaja Żelazkowa przegrali z Serbią 1:3 oraz z Niemcami 2:3. “Biało-Czerwoni” są zatem faworytem w meczu z Bułgarią. Ich dyspozycja wydaje się być lepsza, a co więcej Bułgarzy nie wygrali z Polską od 2017 roku.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamil SemeniukOifcjalnie: ZAKSA potwierdza odejścia Kamila Semeniuka. Zagra we Włoszech

Polska – Bułgaria w Lidze Narodów. Gdzie oglądać mecz?

Mecz Polska – Bułagria zaplanowano na sobotę 11.06 i rozpocznie się o 22. Transmisję tego spotkania będzie można zobaczyć w TVP2 i Polsacie Sport oraz na sport.tvp.pl i w Polsacie Box Go. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.