Polskie siatkarki bardzo dobrze poradziły sobie w pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego, mimo początkowych problemów, pokonały 3:1 Kanadę. Po słabszym pierwszym secie, przegranym do 20, później nasze zawodniczki dominowały już na boisku.

Dlaczego Iga Świątek nie miażdży tak jak przed Roland Garros? Powtarzała tylko: kilka dni wolnego

Kolejny mecz Polek w Lidze Narodów. Poprzeczka idzie w górę. Teraz mecz z Brazylią

W czwartek Polki czeka kolejny mecz. Tym razem staną przed znacznie trudniejszym zadaniem. Ich rywalkami będą bowiem Brazylijki, czyli jedna z najbardziej utytułowanych drużyn kobiecej siatkówki i aktualne mistrzynie Ameryki Południowej. Zawodniczki z Kraju Kawy mają na swoim koncie m.in. aż pięć medali igrzysk olimpijskich, w tym dwa złote.

Lavarini czasami tylko rozkładał ręce. Jego największy problem nie zniknął

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Brazylijki, podobnie jak Polki, dobrze zaczęły udział w turnieju rozgrywanym w Bossier City. W swoim pierwszym meczu pokonały 3:1 Niemki. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. Dwa z trzech setów wygrały dopiero na przewagi.

Ostatni raz nasze reprezentantki zmierzyły się z Brazylią w czerwcu ubiegłego roku, także podczas Ligi Narodów. Wówczas siatkarki z Ameryki Południowej wygrały gładko 3:0 (25:22, 25:20, 25:23). Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w czwartek wieczorem.

Liga Narodów: Polska – Brazylia. Gdzie oglądać? Transmisja TV, stream online

Mecz Ligi Narodów: Polska – Brazylia rozpocznie się w czwartek 2 czerwca o godzinie 21:00 polskiego czasu. Transmisję w telewizji można obejrzeć na antenie TVP Sport, a także Polsatu Sport. Stream online będzie dostępny na stronach sport.tvp.pl, a także Posat Box Go. Zapraszamy ponadto do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Polska - Kanada, Liga Narodów“Zagubione”. Polki nie wiedziały, co robić po końcu seta. Wszystko przez zmiany FIVB