A A+ A++

Liczba wyświetleń: 598

Obywatelu, obudź się! Twoja wolność jest poważnie zagrożona. W Sejmie właśnie przygotowany jest projekt ustawy, która może zdusić resztki wolności, której bastionem jeszcze kilka lat temu był internet, zanim nie zaczęto nielegalnie blokować działające legalnie niezależne strony internetowe.

Obecnie dziewięcioro posłów i posłanek Polski 2050 rozpoczęło prace nad projektem ustawy antyhejterskiej. Politycy chcą walczyć z anonimowością w sieci, jakby możliwość wyrażenia poglądów w nieskrępowany sposób, co można robić pod nickiem, była czymś złym.

Pierwsze posiedzenie parlamentarnego zespołu do walki z hejtem odbyło się we wtorek wieczorem. Wziął w nim udział wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka (Polska 2050). „Jeżeli masz odwagę powiedzieć coś złego, niedobrego, niepochlebnego na kogoś, to miej odwagę się pod tym podpisać” – powiedział przewodniczący zespołu Łukasz Osmalak (Polska 2050). „Chcemy wypowiedzieć wojnę takim tchórzom, którzy właśnie w internecie chcą się schować za tym, że są anonimowi” – dodał.

Skupianie się na hejcie jest bardzo sprytne. Istnieje jednak ryzyko, że ustawa będzie w przyszłości narzędziem, które pozwoli aparatowi państwowemu rozliczać internautów z ich poglądów, które w ostatnim czasie łatwiej w nieskrępowany sposób wyrażać anonimowo.

Członkowie zespołu chcą przygotować projekt w ciągu najbliższych kilku miesięcy. „Zakładam, że jak będziemy robili coś dobrego i przygotujemy fajny projekt, to będziemy w stanie przekonać parlamentarzystów do tego, żeby za nim zagłosowali” – powiedział Łukasz Osmalak. „Chcielibyśmy, żeby w tym roku udało się ten temat sfinalizować, bo nie ukrywamy, że wiele osób się zgłasza, wiele osób ma problemy i chcemy po prostu tym osobom pomóc” – dodał Wnuk.

W skład zespołu wchodzą: przewodniczący Łukasz Osmalak, wiceprzewodniczący – Piotr Strach i Kamil Wnuk, a także Izabela Bodnar, Żaneta Cwalina-Śliwowska, Maja Nowak, Barbara Okuła, Ewa Szymanowska i Paweł Śliz z Polski 2050. Liczą na ponadpartyjne poparcie.

Autorstwo: SG
Na podstawie: PAP.pl
Źródło: NCzas.info

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak wykorzystać benchmarking konkurencyjny do zwiększenia przewagi rynkowej
Następny artykułMając ponad 2 promile wjechała do przydrożnego lasu! 25-latce grozi odsiadka