A A+ A++

Morze Bałtyckie to jeden z najchętniej obieranych kierunków na wakacje w kraju. Co ciekawe, w najpopularniejszych nadmorskich kurortach możemy spotkać wielu turystów z zagranicy, głównie z Niemiec. Często zapominamy, że nasi sąsiedzi również mają dostęp do Bałtyku. Jak wyglądają miasta i miasteczka po ich stronie? Można się zdziwić!

Zobacz wideo Grodzenie – fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Niemieckie i polskie kurorty nad Bałtykiem są jak niebo i ziemia. “Całkowita cisza”

Wakacje nad morzem spędza tysiące Polaków. Mało kto jednak decyduje się przekroczyć zachodnią granicę i udaje na “przeszpiegi” do niemieckich kurortów. Pewna Polka zdecydowała się zobaczyć, jak prezentuje się tam nasze piękne morze. Wizyta okazała się pełna wrażeń i ciekawych wniosków.

Po niemieckiej stronie nad Bałtykiem jest całkowita cisza. Spokój i cisza. Nawet na plaży nie ma tego gwaru, który jest u nas

– relacjonuje na TikToku użytkowniczka o nazwie @polish.plum.

Jak się okazuje, zachodnie kurorty turystyczne nad morzem zapewniają zupełnie inne wrażenia od tych, których doświadczamy w Kołobrzegu, Ustce czy Mielnie. Polka radzi wypoczywającym np. w Świnoujściu, by przeszli przez granicę i przekonali się na własnej skórze, jakie atrakcje ich tam czekają.

Gdzie jechać w Niemczech nad morze? “Tu nie ma gwaru, straganów, budek z jedzeniem”

Nie ma tu straganów ani budek z jedzeniem. Są tylko hot-dogi z białymi kiełbaskami i charakterystyczne kanapki ze śledziem, które bardzo polecam

– opowiada dalej turystka.

Miłośnicy lodów i naleśników również nie będą zawiedzeni wycieczką. Nie uświadczymy tam wielu restauracji i kawiarenek. Polka dzieli się także jednym dość nietypowym spostrzeżeniem. Z jej filmiku dowiadujemy się, że w normie jest tam zamawiać jedzenie… szeptem, co u nas raczej się nie zdarza.

Ceny u naszych sąsiadów są, co prawda, nieco wyższe, jednak mimo to warto się tam wybrać, przekonuje podróżna. Można tam nie tylko wypocząć w spokoju na plaży, lecz także zanurzyć się w miasteczkach, podziwiając ich zabytki oraz wyjątkową architekturę. – Totalna strefa ciszy – podsumowuje Polka na koniec nagrania.

Ahlbeck – jeden z popularnych niemieckich kurortów nad Bałtykiem Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Jeśli nie wiesz, który niemiecki kurort wybrać na swoją następną podróż, zapoznaj się z ofertą turystyczną najpopularniejszych ośrodków nadmorskich. Należą do nich: Sassnitz na wyspie Rugia, Travemünde, Ahlbeck oraz Peenemünde. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEntuzjastyczne przyjęcie gwiazdy polskiej piosenk
Następny artykułAktywistka Ostatniego Pokolenia: „Jestem tutaj chociaż nie chcę tutaj być. Jest paskudna pogoda…”