A A+ A++

fot. KPP w Brzegu

5 tys. badań stanu trzeźwości, ponad 1,7 tys. kontroli kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość oraz blisko 100 dowodów rejestracyjnych zatrzymanych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. To tylko niektóre statystyki policyjnej akcji przeprowadzonej na drogach w okresie wakacyjnym.


  • „Kolejna edycja kampanii „Bądź odpowiedzialnym kierowcą” dobiega końca. W tym czasie, podczas kontroli drogowych, policjanci przekazali kilkaset zestawów edukacyjnych, które zawierały informacje dotyczące przepisów drogowych i konsekwencji nie stosowania się do nich. Wszystko po to, aby podnosić świadomość kierowców i poprawiać bezpieczeństwo na naszych drogach” – informuje asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Działania mundurowych na drogach w regionie, to nie tylko wręczanie materiałów edukacyjnych. Policjanci zatrzymali do kontroli ponad 1 700 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, 3 z nich straciło uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Blisko 100 dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Łącznie odnotowano 8 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby.

  • „Przez całe wakacje policjanci przeprowadzili 5 000 badań stanu trzeźwości, z tego 26 kierowców zdecydowało się na kierowanie pod wpływem alkoholu, a 10 było w stanie po użyciu alkoholu. Blisko 60 przebadanych rowerzystów było nietrzeźwych, a kolejnych kilkunastu odpowie za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu” – wylicza Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Przypomnijmy, że jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰, to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie. W przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰, wówczas kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Poprzedni artykułTakie okazy tylko w Lubszańskim Lesie. Borowik ważył 1,3 kg!
Następny artykułBez tych badań wiele artefaktów związanych z Gimnazjum Piastowskim przepadłoby bezpowrotnie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPomidor w roli głównej
Następny artykułDzień Szarlotki w Żabiej Woli