A A+ A++

Rozpoczął się okres jesienno-zimowy, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Pamiętajmy, że w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia należy udzielić pomocy, informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań podejmowanych na rzecz osób bezdomnych i potrzebujących pomocy.
 

Obecnie panujące temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy spadają blisko zera lub poniżej, pojawiają się opady śniegu, policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, czy też wagony kolejowe stojące na bocznicach. Aby się rozgrzać bardzo często bezdomni w takich miejscach rozpalają ogniska, co może skutkować pożarem bądź zaczadzeniem. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób, tak jest i w tym roku. Dzielnicowi znając swój teren bardzo dobrze wiedzą, gdzie te osoby mogą szukać schronienia. Sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – odnajdując takie osoby, lub lokalizując ich w stałych miejscach gdzie się grupują zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.
 

W przypadku osób nietrzeźwych którzy z powodu bycia pod wpływem alkoholu, nie odczuwają zimna do zamarznięć najczęściej  dochodzi w parkach i na przystankach komunikacji miejskiej, bądź na ulicy, gdzie najczęściej policjanci interweniują wobec tych osób, które nie zdołały same dotrzeć do swojego miejsca zamieszkania.
 

 W przypadku osób starszych, samotnych do wyziębień organizmu może dochodzić w sytuacjach kiedy osoby takie nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego my również możemy powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej.
 

Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi wychłodzenie bądź zamarznięcie. Informujmy Policję lub Straż Miejską czy inne instytucje pomocowe o osobach, które takiej pomocy potrzebują. Jeden telefon na numer 112 może uratować czyjeś życie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł​Światowy Dzień AIDS. Dlaczego nie mamy szczepionki przeciwko wirusowi HIV?
Następny artykułFormuła 1 na nowym torze