A A+ A++

Miniony weekend okazał się wyjątkowo spokojny na naszych drogach. Policjanci przeprowadzili szereg kontroli, które potwierdziły, że kierowcy przestrzegali przepisów, co przyczyniło się do braku poważnych incydentów.

Policjanci przeprowadzili liczne kontrole drogowe

W miniony weekend funkcjonariusze przeprowadzili aż 41 kontroli drogowych. To była intensywna praca, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa na naszych drogach. W wyniku tych działań ujawniono 31 naruszeń przepisów ruchu drogowego, jednak na szczęście żadne z nich nie przełożyło się na poważne wypadki.

Przekroczenia prędkości i kontrole trzeźwości

W trakcie kontroli 26 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu dozwolonej prędkości, z czego 11 przypadków miało miejsce w okolicach przejść dla pieszych. To miejsca szczególnie newralgiczne, gdzie niewielkie nawet przekroczenie prędkości może mieć tragiczne skutki. Policjanci nie ograniczali się jednak tylko do sprawdzania prędkości – skontrolowali również stan trzeźwości 39 kierowców. Ku naszej radości, wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Apel o rozwagę i ostrożność

Mimo pozytywnych wyników weekendowych kontroli, policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas prowadzenia pojazdów. Każdy z nas powinien pamiętać, że nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Ważne jest, aby zawsze być skoncentrowanym na prowadzeniu pojazdu i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Podsumowując, miniony weekend był bezpieczny dzięki wzmożonym działaniom policji i odpowiedzialnemu zachowaniu kierowców. Oby kolejne dni na naszych drogach były równie spokojne.

Według informacji z: KPP Giżycko

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDezynfekcja sieci wodociągowej w Opolu
Następny artykułBędą utrudnienia na ul. Piastowskiej. AQUA przeprowadzi przebudowę sieci